کد خبر : 231804
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - 09:15
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

عربستان: نسبت به پهپادهای ایران هشدار داده بودیم

وزیر خارجه عربستان مدعی استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین شد.

عربستان: نسبت به پهپادهای ایران هشدار داده بودیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛  فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در اظهاراتی مدعی شد که در گذشته نسبت به پهپادهای ایران هشدار دادیم و اکنون از این پهپادها برای ضربه زدن به اوکراین استفاده می شود.

به نوشته ایسنا، وی گفت که با واشنگتن در برخی موضوعات اختلافاتی داریم و این امر برای همه مشهود است اما در موضوع امنیت و ثبات منطقه همکاری می کنیم.

بن فرحان خاطرنشان کرد که انتشار تسلیحات در منطقه به سود هیچ کس نیست و دستیابی یک کشور متخاصم به سلاح هسته ای باعث می شود که دیگر کشورها تمام گزینه هایشان را بررسی کنند.

وزیر خارجه عربستان در ادامه تاکید کرد که خواهان بازگشت ایران به توافق هسته ای هستیم اما این بازگشت باید با رویکردی جامع و با مشارکت کشورهای شورای همکاری خلیج(فارس) باشد.

به نقل از الجزیره فیصل بن فرحان هم‌چنین گفت که موضع عربستان در روابطش با تهران روشن است و ما درحال گفت وگو با این کشور هستیم.

اخبار مرتبط:
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد

واسیلی گولوبف فرماندار منطقه روستوف بامداد روز سه شنبه اعلام کرد که مخازن نفتی آزوف در اثر حمله پهپادی آتش گرفته است. رئیس اداره منطقه ای دفاع شهری و امداد و نجات اعلام کرد که نیروهای امداد و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف
استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف

اولین گروه از محکومان زن، ماه گذشته با همین هدف از زندانی در نزدیکی سن پترزبورگ آزاد شدند و تقریباً ۱۰ درصد از ۴۰۰ زندانی این زندان، سال گذشته با ارتش قراردادی در همین رابطه امضا کردند.

حکم دادگاه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد
حکم دادگاه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد

دادگاه عالی اونتاریو طی حکمی اعلام کرد خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین از نظر قانونی مسئول پرداخت غرامت کامل به خانواده‌هایی است که عزیزانشان را در سقوط پرواز PS۷۵۲ در ایران از دست داده‌اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است