کد خبر : 241186
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - 08:06
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

تکمیل مدارس با پیشرفت ۵۰ درصدی سه شهر خوزستان تا مهرماه

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی با پیشرفت ۵۰ درصد در سه شهر استان خوزستان تا مهرماه خبر داد.

تکمیل مدارس با پیشرفت ۵۰ درصدی سه شهر خوزستان تا مهرماه

حمیدرضا خان‌محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش مسجدسلیمان، اندیکا و لالی اظهار کرد: مشکلات منطقه به جزء بیان شد و تصمیمات خوبی اتخاذ شد. کلیه پروژه‌های نیمه تمام بالای ۵۰ درصد این منطقه قرار شد تا مهرماه امسال تکمیل شوند و منابع آنها جذب و در اختیار نوسازی مدارس استان خوزستان قرار داده خواهد شد.

وی افزود: در خصوص مدارس سنگی و کانکسی قرار شد تا پایان سال ۱۴۰۳ با توجه به اولویت‌ها در هر منطقه، ساماندهی شود. البته مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش‌آموز و مدارس سنگی بالای سه کلاسه و ۴۵ دانش‌آموز ساماندهی می‌شوند. مشکلی به خاطر کم برخودار بودن منطقه وجود داشت و قرار شد تجهیزات خوبی متناسب با نیاز آموزش و پرورش، برای اولین بار با اعلام نیاز آموزش و پرورش خریده شود.

وی گفت: در حوزه ایزوگام و آسفالت قرار شد در منطقه تا پایان ۱۴۰۳ معضل ایزوگام نداشته باشیم. در خصوص مدارس سنگی برخی از این مدارس جزو میراث فرهنگی هستند که قرار شد با هماهنگی میراث فرهنگی مدارس نگه داشته شوند چون هویت منطقه هستند و اگر قرار است دانش‌آموزان از مدارس سنگی به عنوان مثال ۱۰۰ ساله استفاده کنند با هماهنگی و پس از مقاوم‌سازی خواهد بود.

خان‌محمدی افزود: اولویت سفر رئیس جمهور تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است. وقتی اعلام می‌کنیم پروژه‌های با پیشرفت ۵۰ درصدی تا مهرماه تکمیل می‌شوند یعنی منابع را تامین می‌کنیم اما با توجه به اینکه شرایط متغییر است و هر شهرستانی شرایط متفاوتی دارد، اعتبار را اعلام نکردیم.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است