کد خبر : 238442
انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - 04:27
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

معاون استاندار خوزستان: بین اشتغال موجود و فعالیت صنایع بزرگ استان تناسبی وجود ندارد

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: تناسبی بین اشتغال موجود و فعالیت صنایع بزرگ استان وجود ندارد و همین موضوع باعث شده تا خوزستان از آمار بالای بیکاری رنج ببرد.

معاون استاندار خوزستان: بین اشتغال موجود و فعالیت صنایع بزرگ استان تناسبی وجود ندارد

عبداله افرازه شهاوند در آیین معارفه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان که با حضور معاون وزیر کار در محل این اداره کل برگزار شد بیان کرد: آمار بالای بیکاری در استان نشان می دهند که بین دانشگاه و صنعت انسجام لازم شکل نگرفته است.

وی ادامه داد: مردم انتظار دارند که تعدد صنایع بزرگ خوزستان در اقتصاد و اشتغالزایی تاثیرگذاری جدی داشته و به کاهش نرخ بیکاری منجر شود.

شهاوند با بیان اینکه نقش وزارت کار در زمینه اشتغال کم‌رنگ شده است افزود: این وزارتخانه از ماهیت کاری خود در زمینه مدیریت حوزه اشتغال فاصله گرفته و بیشتر شاهد اشتغالزایی از طریق دیگر مجاری هستیم.

وی خوزستان را دومین استان اقتصادی کشور دانست و افزود: با این وجود، این استان در ردیف استانهای با نرخ بالای بیکاری قرار دارد که برای اصلاح این شرایط باید برنامه ریزی های کاربردی و کارشناسی در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان تصریح کرد: با بکارگیری از ظرفیت ها و برنامه ریزی های کاربردی می بایست بین فعالیت صنایع موجود و ایجاد اشتغال تناسب لازم را ایجاد کرد.

وضعیت سرمایه اجتماعی کشور نیاز به تقویت دارد

وی در بخش دیگری از این آیین اظهارکرد: در نظام های سیاسی هر حکومتی یکسری قابلیت هایی برای پایداری، ثبات سیاسی و اجتماعی آن کشور وجود دارد و پایه و ثبات سیاسی یک مملکت بحث سرمایه اجتماعی آن است که شاخص هایی دارد.

شهاوند افزود: از جمله این شاخص ها میزان رضایتمندی افراد از دستمزد، شرایط زندگی فردی و اجتماعی و همچنین رفاه عمومی است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت سرمایه اجتماعی کشور نیاز به تقویت دارد که با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از تورم و تحریم ها باید مراقب سرمایه های اجتماعی کشور باشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: در چند سال اخیر مقداری سرمایه اجتماعی کشور با فراز و نشیب هایی مواجه شد که ضروری است بیشتر به این موضوع رسیدگی شود؛ لذا سرمایه اجتماعی ارتباط کلیدی با حوزه کار و اشتغال دارد.

شهاوند و امید با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی ایجاد چالش در حوزه کار و کارگری استان را در برنامه های کاری خود دارند گفت: خوزستان از جمله استان هایی است که در حوزه کارگری و تولید قطب بوده و به همین دلیل دشمنان همواره برای اختلال در جامعه کاری و کارگری به خوزستان توجه می کنند.

وی با بیان اینکه مسائل خوزستان ملی و بین المللی است افزود: به همین دلیل در تصمیم گیری های کارشناسی برای خوزستان نیاز به نگاه ویژه است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: مسائل استان به قدری زیاد است که هر چقدر هم کار شود باز هم‌ در بسیاری از حوزه ها خلاء دیده می شود.

روز پنجشنبه با حضور معاون امور مجلس و حقوقی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان معارفه شد.

در خوزستان ۲ هزار واحد تولیدی وجود دارد و از نظر آمار بیکاری این استان همواره در رده های بالای کشور است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است