کد خبر : 231501
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - 21:29
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

امضای تفاهم‌نامه بومی‌سازی قطعات فنی پژوهشی بین فولادخوزستان و دانشگاه شهیدچمران

تفاهم‌نامه بومی سازی قطعات فنی و پژوهشی روز پنجشنبه بین شرکت فولاد خوزستان و دانشگاه شهید چمران اهواز امضا شد.

امضای تفاهم‌نامه بومی‌سازی قطعات فنی پژوهشی بین فولادخوزستان و دانشگاه شهیدچمران

این تفاهم‌نامه با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و محمدعلی آخوندعلی در حاشیه سومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات ومواد مصرفی صنعت فولاد ایران در اهواز امضا شد.

همکاری‌های بومی‌سازی قطعات، فنی، پژوهشی کاربردی، بهینه‌سازی نیاز محور و اجرای پایلوت موضوعی در فرآوری مواد معدنی از مفاد تفاهم‌نامه بین فولاد خوزستان و دانشگاه شهید چمران است.

ساخت فولادهای خاص، محیط زیست، ایمنی و انرژی به منظور دستیابی به بهترین شاخص‌های مصارف آب و انرژی و بازیافت در شرکت فولاد خوزستان از جمله هم‌اندیشی، شناسایی، پیاده‌سازی و راهبردی آخرین فناوری‌های صرفه‌جویی درمصرف آب و انرژی، محیط زیست و بازیافت و ضایعات مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا و رهاسازی فناوری‌های کم‌بازده مطابق با زیرساخت موجود در فولاد خوزستان از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه هستند.

قرار است در این نمایشگاه چندین تفاهم‌نامه دیگر بین شرکت‌های فولادی باشرکت‌های ساخت تجهیزات صنعت فولاد در اهواز امضا شود.

سومین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد کشور در اهواز با شرکت ۱۰۰ سازنده قطعات و تجهیزات صنعت فولاد کشور از هشت استان کشور برپا شده است.

این نمایشگاه از ۲۵ تا ۲۸ بهمن از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برای بازدید صنعتگران، کارشناسان، دست اندرکاران صنعت فولاد کشور و عموم مردم استان و مناطق همجوار دایر خواهد بود.

تولید سالانه شرکت فولاد خوزستان به عنوان دومین قطب مهم تولید فولاد کشور ۳.۸میلیون تُن است که این میزان در افق سال ۱۴۰۴ به چهار میلیون تُن و در سال ۱۴۱۰ به ۱۳.۶ میلیون تُن معادل ۲۵درصد کل تولید فولاد در کشور خواهد رسید.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است