کد خبر : 219246
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - 23:10
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

اهواز آلوده‌ترین کلانشهر کشور/تنفس هوای پاک در تبریز

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۳۰ آذرماه) اهواز آلوده‌ترین کلانشهر کشور است این در حالیست که تبریزی‌ها هوای پاک را تنفس کرده‌اند.

اهواز آلوده‌ترین کلانشهر کشور/تنفس هوای پاک در تبریز

بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۳۰ آذر) اهواز به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۵۱ در وضعیت ناسالم برای تمامی گروه‌ها شناخته شده است.

پس از آن تهران و اصفهان آلودگی هوا برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۳۸ و ۱۲۳ و با آلاینده شاخص ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده‌اند.

هوای کرج، مشهد و شیراز نیز با رسیدن به عدد ۹۵، ۸۱ و ۸۰ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته‌ است. آلاینده شاخص هوا در این کلانشهرها نیز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

لازم به ذکر است اهالی تبریز هوای پاک را با رسیدن به عدد ۴۶ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تنفس کرده‌اند.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است