کد خبر : 207595
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - 05:41
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

چرا اهواز “زرد” شد؟

دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به قرار گرفتن اهواز در وضعیت زرد کرونا گفت: مراجعه نکردن برای انجام تست یکی از خطراتی است که ما را تهدید می کند.

چرا اهواز “زرد” شد؟

دکتر شایسته شمی‌پور با اشاره به وضعیت زرد اهواز در رنگ‌بندی جدید کرونا اظهار کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و ساده‌انگاری، موجب افزایش انتقال بیماری‌های ویروسی تنفسی شده است.

وی افزود: متاسفانه همه شاخص‌های بیماری‌های تنفسی در حال افزایش است که این مساله به کادر بهداشت و درمان و دیگر مردم فشار وارد می‌کند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: تا زمانی که پایان پاندمی از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام نشده است، مردم نباید کرونا را فراموش کنند و ماسک را برندارند. در این شرایط حتما باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی یعنی استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی و حضور پیدا نکردن در تجمعات در دستور کار باشد.

شمی‌پور بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی این است که مردم فکر می‌کنند سرما خورده‌اند و به مراکز بهداشتی مراجعه نمی‌کنند بنابراین زمانی که حال‌شان بد می‌شود به بیمارستان مراجعه می‌کنند.

وی افزود: به دلیل اینکه مردم فکر می‌کنند کرونا وجود ندارد، میزان مراجعات به مراکز بهداشتی کم شده است اما مراجعه نکردن برای انجام تست یکی از خطراتی است که ما را تهدید می‌کند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است