کد خبر : 203074
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - 18:11
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

در پیگیری مهار آتش هورالعظیم سهل‌انگاری شده است

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تداوم آلودگی هوای خوزستان در پی انتشار دود آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم در برخی شهرها، گفت: در پیگیری رفع این مساله به منظور جلوگیری از وسعت حریق و همچنین کاهش روزهای آلوده، سهل‌انگاری شده و پیگیری‌های محسوسی در این زمینه مشاهده نشده است.

در پیگیری مهار آتش هورالعظیم سهل‌انگاری شده است

سید کریم حسینی با اشاره به آلودگی طولانی مدت خوزستان و انتشار دود در اهواز و برخی دیگر از شهرها اظهار کرد: هر از گاهی پدیده گرد و غبار، خوزستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در روزهایی که گرد و خاک وجود ندارد هم دود ناشی از آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم، اهواز و برخی دیگر از شهرها را فرا می‌گیرد.

وی با اشاره به تحت تاثیر قرار گرفتن سلامت مردم به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر در پی آلودگی هوا افزود: در پیگیری‌ها عنوان شد که این آتش‌سوزی‌ها در بخش عراقی تالاب هورالعظیم بوده و دود آن به سمت خوزستان می‌آید که به دولت تذکر داده‌ام فکری به حال این آتش‌سوزی‌ها و دود ناشی از آن کند تا چنین شرایطی در خوزستان رخ ندهد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدت زمان زیاد درگیری خوزستان با این آلودگی گفت: در پیگیری رفع این مساله به منظور جلوگیری از وسعت حریق و همچنین کاهش روزهای آلوده، سهل‌انگاری شده و پیگیری‌های محسوسی در این زمینه مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: شاید مدت زمان بیشتری برای مهار گرد و غبار نیاز است اما می‌توان سریعتر برای خاموش کرن آتش‌سوزی‌ها اقدام کرد.

حسینی با اشاره به در پیش بودن فصل پاییز و احتمال افزایش گرد و غبار ناشی از فعالیت کانون‌های داخلی گرد و غبار گفت: در پیگیری کاهش آلودگی ناشی از فعالیت کانون‌های داخلی گرد و غبار از ستاد مدیریت گرد و غبار، این ستاد عنوان کرد که معیارهایی برای پیگیری این مساله دارند و اقداماتی انجام شده است اما باز هم اعتقاد ما این است که پیگیری‌ها کم بوده و نتوانسته بازدارنده باشد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کاهش گرد و غبار مورد خواست نمایندگان مردم خوزستان بوده و هست و نمایندگان مردم از هر ابزار قانونی که در اختیار دارند استفاده کرده‌اند و پیگیر رفع این مساله هستند که بخشی از پیگیری‌ها نتایج بخش بوده اما کافی نبوده است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است