کد خبر : 202281
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - 21:57
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

پوتین: جنگ اوکراین نتیجه فروپاشی شوروی است

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز پنجشنبه تاکید کرد که درگیری بین روسیه و اوکراین و همچنین درگیری‌ها در مرزهای جمهوری‌های استقلال یافته نتیجه فروپاشی شوروی است.

پوتین: جنگ اوکراین نتیجه فروپاشی شوروی است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز پنجشنبه تاکید کرد که درگیری بین روسیه و اوکراین و همچنین درگیری‌ها در مرزهای جمهوری‌های استقلال یافته نتیجه فروپاشی شوروی است.

به گزارش خبرگزاری تاس، پوتین در جریان یک کنفرانس ویدئویی با رهبران سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) گفت: می‌دانیم که غرب بر روی سناریوهایی برای ایجاد درگیری‌های جدید در CIS کار می‌کند.

درگیری بین اعضای کشورهای مستقل مشترک المنافع که از جمهوری‌های جدا شده از اتحاد جماهیر شوروی هستند، در سال‌های گذشته شدت یافته است. از جمله آنها می‌توان به جنگ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان و درگیری‌های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان اشاره کرد.

رییس جمهوری روسیه با اشاره به این موارد تاکید کرد: پیشتر به اندازه کافی از این اتفاقات داشتیم.

پوتین ادامه داد: مشاهده آنچه اکنون بین روسیه و اوکراین، آنچه در مرزهای برخی دیگر از کشورهای مستقل مشترک المنافع می‌افتد، کافی است. قطعا، تمام این‌ها نتیجه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است.

وی همچنین اضافه کرد: خطرات بی ثباتی از جمله خطر بی ثباتی در منطقه آسیا- اقیانوسیه همچنان در حال افزایش است.

رئیس جمهوری روسیه قرار است فردا سخنرانی مهمی را در جریان الحاق چهار جمهوری جدا شده از اوکراین به روسیه انجام دهد.

همه پرسی به منظور الحاق به خاک روسیه در چهار منطقه شرقی دونباس واقع در شرق اوکراین از ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر(یکم تا پنجم مهرماه) برگزار شد.

بنابر نتایج نهایی، در جمهوری خلق دونتسک ۹۹.۲۳ درصد به پیوستن به روسیه دادند، در جمهوری خلق لوگانسک ۹۸.۴۲ درصد، در منطقه ژاپوروژیا ۹۳.۱۱ درصد و ساکنان منطقه خرسون نیز با ۸۷.۰۵ درصد رای به پیوستن به خاک روسیه داده و خواستار تبدیل شدن به بخشی از فدراسیون روسیه شدند.

رهبران چهار منطقه فوق گفتند که فردا در مسکو در مراسم مزبور شرکت می‌کنند.

اخبار مرتبط:
اسرائیل ورود فلسطینیان به سواحل غزه را ممنوع کرد
اسرائیل ورود فلسطینیان به سواحل غزه را ممنوع کرد

ارتش اسرائیل با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس بار دیگر به فلسطینیان هشدار داد که به رغم برقراری آتش‌بس، به سمت شمال غزه حرکت نکنند.

ایلان ماسک دعوت حماس را برای بازدید از نوار غزه را رد کرد/ خبرگزاری فارس: ماسک از قتل‌عام فلسطینی‌ها حمایت کرده
ایلان ماسک دعوت حماس را برای بازدید از نوار غزه را رد کرد/ خبرگزاری فارس: ماسک از قتل‌عام فلسطینی‌ها حمایت کرده

میلیارد آمریکایی و مالک شرکت «تسلا» بامداد چهارشنبه طی پستی در شبکه اجتماعی «ایکس»، دعوت حماس برای بازدید از نوار غزه را رد کرد.

نتانیاهو: به بایدن گفتم آتش‌بس تمام شود حملات نظامی به غزه را ادامه می‌دهیم
نتانیاهو: به بایدن گفتم آتش‌بس تمام شود حملات نظامی به غزه را ادامه می‌دهیم

در بیانیه منتشر شده از سوی دفتر نتانیاهو آماده است که نخست وزیر اسرائیل با بایدن در خصوص آزادی گروه دیگری از اسیران از غزه گفتگو کرد و در عین حال تاکید نمود که در پایان آتش بس، اسرائیل تصمیم دارد انجام عملیات نظامی در نوار غزه را از سر بگیرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است