کد خبر : 93182
انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - 15:13
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

محمد علی پورمختار: خانواده های بازداشتی های آبان برای گرفتن وکیل باید به لیست مورد اعتماد قوه قضاییه مراجعه کنند/ از وثیقه میلیاردی بازداشتی ها اطلاعی ندارم/ بازداشت افرادی که در حوادث آبان دست داشتند با «ادله» صورت گرفته است

محمد علی پورمختار: خانواده های بازداشتی های آبان برای گرفتن وکیل باید به لیست مورد اعتماد قوه قضاییه مراجعه کنند/ از وثیقه میلیاردی بازداشتی ها اطلاعی ندارم/  بازداشت افرادی که در حوادث آبان دست داشتند با «ادله» صورت گرفته است

محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی سایت خبری مدآرا با اشاره به اجرای تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری در مورد بازداشت‌شدگان اعتراضات بنزینی در آبان ‌ماه گفت: برابر با تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری در مورد مسائل امنیتی با توجه به حساسیت امر طبیعتا وکلایی که معتمد و از سوی قوه قضاییه تایید شده باشند انتخاب می شوند که در موضوع اعتراضات اخیر با توجه به اینکه موضوع امنیتی است تعدادی از بازداشت شدگان شامل ماده ۴۸ آیین دادرسی کیفری می شوند.
وی ادامه داد: تعداد وکلای تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری کم نیست و قوه قضاییه تعدادی را مشخص کرده است که خانواده ها می توانند با مراجعه به کانون وکلا و یا مرکز مشاوره قوه قضاییه لیست این وکلا را دریافت کنند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این سئوال که گفته می شود وثیقه تعیین شده برای بازدداشت شدگان اعتراضات میلیاردی است، گفت: من اطلاعاتی از این موضوع که این افراد از قشر پایین جامعه هستند و یا اینکه برای این بازدداشتی ها وثیقه های میلیاردی صادر شده است ندارم اما قضات طبق قانون عمل می کنند و وثیقه و قرار هایی که صادر می شود باید مطابق با نوع جرم باشد و در این موضوع حتما این امر رعایت می شود.
محمد علی پورمختار با تاکید بر این که بازداشت این افراد با ادله بوده است،گفت: بازداشت این افراد با بررسی و شناسایی صورت گرفته  و افرادی که در آتش زدن و تخریب اموال عمومی، خصوصی و دولتی نقش داشته اند صورت گرفته است.
وی ادامه در پایان خاطر نشان کرد: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تا کنون به موضوع بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه ورود نکرده است و در صورت شکایاتی مبنی بر عدم رعایت مقررات کمیسیون به این موضوع ورود خواهد کرد.

اخبار مرتبط:
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران
پرویز سروری: عملکرد زاکانی به زودی نمایان تر هم خواهد شد / دفاع تمام قد نایب رئیس شورای شهر از شهردار تهران

پرویز سروی نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تجربه اینجانب که دوره های مختلفی در شورای شهر تهران حضور داشتم، این است که عملکرد دکتر زاکانی مطلوب و رو به جلو بوده است.

نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند
معاون زاکانی: «دکتر» در انتخابات، چهره اصلی اصلاحات که دولت سوم روحانی بود را افشا کرد / برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند

لطف‌الله فروزنده، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به برخی حملات به شهردار تهران، گفت: برخی اعضای شورای شهر در زمین جریان دوم خرداد بازی نکنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است