قالیباف در FATF، همگام با مسئولان؛ همراه با تند روها

موضع دوگانه قالیباف در باره FATF در سخنرانی عمومی و نشست های خصوصی باعث تعجب برخی کارشناسان سیاسی شده است. محمدباقر قالیباف دیروز در یک سخنرانی در رشت گفت: FATF با مبانی اندیشه‌ای ما تفاوت داشته و آمریکا و دیگر کشورها با تحمیل این لوایح می‌خواهند تمامی‌ کشورها را با هر گرایشی، کنترل کرده و […]

موضع دوگانه قالیباف در باره FATF در سخنرانی عمومی و نشست های خصوصی باعث تعجب برخی کارشناسان سیاسی شده است.


محمدباقر قالیباف دیروز در یک سخنرانی در رشت گفت: FATF با مبانی اندیشه‌ای ما تفاوت داشته و آمریکا و دیگر کشورها با تحمیل این لوایح می‌خواهند تمامی‌ کشورها را با هر گرایشی، کنترل کرده و آنان را از اقتصاد جهانی محروم کنند.

به گزارش سایت خبری مدآرا، این اظهارات قالیباف در حالی عنوان می شود که وی در برخی نشستهای خصوصی با کارشناسان در مجمع تشخیص مصلحت، FATF را فاقد مشکل جدی دانسته و در عین حال برخی اشکالات جزئی آن را قابل رفع دانسته است.

گفتنی است جلسات مجمع تشخیص مصلحت بدون حضور رسانه ها برگزار می شود و افکار عمومی از محتویات جلسات عمومی و نشستهای کارشناسی آن مطلع نمی شوند.

همچنینن علاوه بر پیامکهای تهدیدآمیز برای برخی اعضای مجمع تشخیص مصلحت به منظور وادارکردن آنها به رای منفی علیه FATFدیروز مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت گفته بود ، وی تهدید به قتل شده است.