نوجوانان والیبالیست ایران در رتبه نخست جهان قرار گرفتند

فدراسیون بین‌المللی والیبال رده‌بندی جدید تیم‌های پایه جهان را اعلام کرد که بر اساس آن تیم نوجوانان ایران با ۲ پله صعود، در رتبه نخست قرار گرفت. مدآرا | در این رده‌بندی که امروز اعلام شد، تیم والیبال زیر ۱۹ سال ایران با ۱۲۲ امتیاز رتبه نخست جهان را از آن خود کرده است. نوجوانان ایران با […]

فدراسیون بین‌المللی والیبال رده‌بندی جدید تیم‌های پایه جهان را اعلام کرد که بر اساس آن تیم نوجوانان ایران با ۲ پله صعود، در رتبه نخست قرار گرفت.


مدآرا | در این رده‌بندی که امروز اعلام شد، تیم والیبال زیر ۱۹ سال ایران با ۱۲۲ امتیاز رتبه نخست جهان را از آن خود کرده است. نوجوانان ایران با هدایت محمد وکیلی قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ و سومی آسیا در سال ۲۰۱۸ را به دست آورده‌اند.
رده‌بندی قبلی تیم‌های پایه والیبال جهان ۲ سال قبل و در ماه ژانویه ۲۰۱۷ اعلام شده بود.
تیم نوجوانان دختر ایران هم در این رده‌بندی با ۵ امتیاز و ۳ پله صعود، در رده ۳۶ قرار گرفته است.
در رده سنی جوانان، تیم پسران ایران با کسب ۹۰ امتیاز و ۶ پله صعود، رتبه پنجم رده‌بندی جهانی را از آن خود کرد. در بخش دختران این رده سنی نیز ایران با ۵ امتیاز و ۲ پله صعود در رتبه ۳۲ جای گرفت.
در بخش زیر ۲۳ سال، تیم مردان ایران با ۷۰ امتیاز و یک پله صعود، رتبه ششم جهان را به دست آورد. در بخش زنان نیز ایران با ۵ امتیاز و یک پله سقوط در رده ۲۹ قرار گرفت./ایرنا