کد خبر : 305035
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - 22:47
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان:

دما در ۱۵ شهر اصفهان از ۴۰ درجه گذشت/ ماندگاری توده هوای گرم

رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی اصفهان از ثبت دمای بالای ۴۰ درجه سلسیوس در ۱۵ شهر استان طی امروز خبرداد.

دما در ۱۵ شهر اصفهان از ۴۰ درجه گذشت/ ماندگاری توده هوای گرم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ لیلا امینی اظهار داشت: امروز ۱۵ شهر استان از جمله چوپانان، خور و بیابانک، بادرود، کاشان، آران و بیدگل، اصفهان، اردستان، برخوار، خمینی شهر، فلاورجان، کبوترآباد، لنجان، مهاباد، نجف آباد و ورزنه دمای بالای ۴۰ درجه سلسیوس را تجربه می‌کنند.

به نوشته مهر؛ وی خاطرنشان کرد: خور و بیابانک با ثبت دمای ۴۵ درجه سلسیوس بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان است.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی با بیان اینکه بیشینه دمای هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز به ۴۱ درجه سلسیوس و کمینه آن در خنک‌ترین ساعات شبانه روز به ۲۶ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد، افزود: ماندگاری توده هوای گرم و روند افزایشی دما تا اواخر وقت روز جمعه ۲۲ تیرماه پیش‌بینی می‌شود.

امینی توصیه کرد: با توجه به گرمای هوا و کاهش کیفیت هوا بر اثر فعال شدن کانون‌های گردوغبار، به شهروندان توصیه می‌شود که تا روز یکشنبه از تردد غیر ضرور در سطح شهر خودداری کنند.

وی افزود: نقشه‌های هواشناسی بیانگر شیب فشاری در نیمه شمالی استان از امروز تا روز یکشنبه بوده و این شرایط سبب افزایش سرعت باد در نیمه شمالی و شرقی استان خواهد شد.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان، فعال شدن کانون‌های گرد و خاک و به تبع آن کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در این نواحی مورد انتظار است که با شدت کمتری به نواحی مرکزی نیز نفوذ خواهد کرد.

به گفته امینی، شدت این پدیده بیشتر در مناطق شرقی و شمالی استان و طی روزهای شنبه و یکشنبه در ساعات بعدازظهر و شب خواهد بود.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است