کد خبر : 302330
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - 11:22
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید

طرح جامع ۱۰ ساله مدیریت پسماند پزشکی استان به تصویب رسید، این طرح در کارگروه ملی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ارائه و به عنوان الگوی کشوری در مدیریت پسماندهای پزشکی تبدیل شده بود.

طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، در خصوص برخی از مصوبات کارگروه زیربنایی و آمایش سرزمینی استان، اظهار داشت: رویکرد رهبر معظم انقلاب در پیشرفت و آبادانی کشور، فاصله گرفتنِ خانواده‌ها از مصرف‌گرایی و جهت‌گیری به سمت تقویت خانواده‌های مولد است.

به نوشته فارس؛ وی ادامه داد: روستاییان ما امروز مصرف‌گرا شده‌اند و روستایی که در گذشته محل صادرات تخم‌مرغ، لبنیات بوده امروز نیازهای خود را از شهرک‌های صنعتی تأمین می‌کند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: باید جهت‌گیری استان ساماندهی مراکز تولیدی باشد و براساس پهنه‌بندی و مطالعات آمایشی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان حمایت کنیم.

استاندار اصفهان افزود: ضروری است از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری با لحاظ استانداردها و شرایط استان حمایت کنیم.

وی درخصوص پیشنهاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مبنی بر تشکیل گروه کاری محیط زیست زیرمجموعه کارگروه امور زیربنایی استان، با قبول این پیشنهاد، بیان کرد: حوزه‌های مرتبط با محیط زیست در این گروه کاری با هدف بررسی جامع مسائل محیط زیست استان با توجه به مأموریت‌های شورای برنامه‌ریزی استان بررسی و به کارگروه ارائه شود.

مرتضوی عنوان کرد: شرح وظایف این گروه کاری توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، پیش از ابلاغ نهایی بررسی شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: امیدواریم تشکیل این گروه کاری در بررسی و پیشنهاد مباحث زیست محیطی استان در حوزه‌ سیاستگذاری و راهبردی کلان مؤثر و نقش‌آفرین باشد.

گفتنی است در این نشست، طرح جامع ۱۰ ساله مدیریت پسماند پزشکی استان به تصویب رسید، این طرح در کارگروه ملی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ارائه و بعنوان الگوی کشوری در مدیریت پسماندهای پزشکی تبدیل شده بود.

در مورد این طرح برای دستگاه‌های مختلف شرح وظایفی تعیین شده و با توجه به اهمیت موضوع در قالب یک برنامه کوتاه مدت در حال اجرا است که با تصویب شورای برنامه‌ریزی استان در طرح بلندمدت (۱۰ ساله) اجرایی خواهد شد.

اخبار مرتبط:
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است

سرپرست هیات باستان‌شناسی «کمرزرین» گفت: لایه‌های زیستی مختلف متعلق به دوره های تاریخی از هزاران سال قبل تا کنون در شهر اصفهان وجود دارد اما همواره به این مساله بی‌توجهی شده است.

بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد
بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد

سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث اصفهان گفت: کارشناسان اورژانس در سه ماه اول امسال، به ۷۷ هزار و ۲۲۴ ماموریت امدادرسانی اعزام شدند.

بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است
بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است

رئیس مرکز تحقیقات بیابان‌زدایی و مبارره با گرد و غبار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: بستر خشک زاینده رود یکی از منابع تولید گرد و غبار به طول ۲۰۰ کیلومتر از «سد نکوآباد» تا تالاب بین المللی «گاوخونی» است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است