کد خبر : 301929
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - 22:20
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

شهرداری‌ها آماده حذف دریافت عوارض آلایندگی باشند

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: شهرداری‌ها خود را آماده کنند که عوارض آلایندگی دریافت نکنند، عوارض آلایندگی شهرداری کاهش پیدا کرده است.

شهرداری‌ها آماده حذف دریافت عوارض آلایندگی باشند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد نورصالحی پیش از ظهر یکشنبه در نطق پیش از دستور صد و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با گرامیداشت روز عرفه اظهار کرد: امیدواریم همراه با حجاج بیت الله الحرام معنویت این روز را درک کنیم.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: به رغم تلخی شهادت رئیس جمهور و همراهان، به لطف خداوند، نظام جمهوری اسلامی به بهترین شکل در حال اجرای مقدمات انتخابات است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نامزدهای انتخابات در حال بیان توانمندی و قابلیت‌های خود هستند، آن‌ها به وظیفه خود عمل می‌کنند، اما اگر کسی بداند که دیگری نسبت به او اولی است وظیفه دارد که میدان را برای او خالی دارد. اما وظیفه ما مردم، آن است که در کلام رهبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته با نخبگان علمی مطرح شد.

وی افزود: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب، ابتدا حضور حداکثری در انتخابات مهم است و دوم اینکه بدانیم کدام یک از نامزدها، در صحبت‌هایش ملاک‌های انقلاب را مطرح می‌کند و کدام یک در سوابقش پای آرمان‌های انقلاب ایستاده و در آن جهت گام برداشته و موفق بوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد. امیدواریم بتوانیم رئیس جمهوری انتخاب کنیم که ادامه دهنده راه دولت سیزدهم باشد.

نورصالحی با اشاره به خبری مبنی بر اینکه شهرداری‌ها خود را آماده کنند که عوارض آلایندگی دریافت نکنند، گفت: شهرداری اصفهان حدود ۲۱۰ میلیارد تومان عوارض آلایندگی طی ۳ سال گذشته دریافت کرده در حالی که باید حداقل ۲,۱۰۰ میلیارد تومان دریافت می‌کرده است، در همین مدت بودجه شهرداری اصفهان ۵۰ همت بوده که ۲۱۰ میلیارد تومان عدد عوارض آلایندگی در مقابل این بودجه حدود ۴ هزارم درصد است.

وی با تأکید مجدد بر لزوم خروج صنایع آلاینده از شعاع ۵۰ کیلومتری شهر گفت: صنعت سبز، باید از محدوده ۵۰ کیلومتری خارج شود، صنعت غیر سبز نیز اصلاً نباید تأسیس شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه آلودگی هوای اصفهان در فصول مختلف سال یا مربوط به کارخانه‌هاست یا خودروها، خاطرنشان کرد: دو سال پیش معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به اصفهان آمد و قول ۵ هزار میلیارد تومان کمک به اجرای خط ۲ متروی اصفهان، هزار دستگاه اتوبوس برقی و وام برای نوسازی ۲ هزار دستگاه تاکسی فرسوده داد که یک ریال این وعده‌ها محقق نشد.

وی تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر تا چند ماه پیش از بازدید از صنایع نیز بر حذر داشته می‌شدند، اما مطالبه ما کماکان از نهادهای حاکمیتی جدی است، صنایع باید از شعاع ۵۰ کیلومتری خارج شوند و نباید توسعه پیدا کنند.

نورصالحی تأکید کرد: هرکسی سعی کند وظیفه حاکمیتی خود را انجام دهد و نمک به زخم مدیریت شهری نریزد

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است