کد خبر : 301671
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - 16:41
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

اولین نظریه پزشکی قانونی در رابطه با حادثه بالگرد رئیسی اعلام شد

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه طی یکسال گذشته بحران‌های مختلفی را داشتیم، گفت: اولین بحران ما در سال جدید، شهادت رییس جمهور و همکارانشان بود که مورد آزمایش قرار گرفتند و نظرات خود را به دستگاه قضایی اعلام کردیم.

اولین نظریه پزشکی قانونی در رابطه با حادثه بالگرد رئیسی اعلام شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: عباس مسجدی در نشست خبری امروز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهادت آیت الله رییسی و همکاران محترمشان و تبریک فرارسیدن هفته قوه قضاییه، گفت: شعاری که در سال ۱۴۰۳ سازمان پزشکی به عنوان منشور کاری خود انتخاب کرد ارتقای کیفیت همه جانبه و خدمت به مردم عزیز است و سازمان پزشکی قانونی در یکسال آینده پیشرفت همه جانبه را در حوزه نیروی انسانی و تجهیزات دارد. ما خود را مدیون مردم می دانیم و  تلاشمان این است که بتوانیم خدمات علمی تر با رعایت سرعت برای مردم داشته باشیم.

وی تاکید کرد: برنامه اصلی ما در سازمان تحقق سند تحول قضایی است.

مسجدی گفت: در هفته قوه قضاییه ۱۱ پروژه عمرانی افتتاح می‌شود.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: طی یکسال گذشته بحران‌های مختلفی را داشتیم. اولین بحران ما در سال جدید، شهادت رییس جمهور و همکارانشان بود که مورد آزمایش قرار گرفتند و نظرات خود را به دستگاه قضایی اعلام کردیم. همچنین واژگونی قطار در مسیر قم و کاشان را داشتیم  که ۷ جسد زغالی داشت و شناسایی آن از طریق DNA  انجام شد.  همچنین  آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود و حادثه حرم‌ مقدس شاه چراغ در شیراز را داشتیم که  توسط همکاران ما بررسی شد.

وی درباره بانک ژنتیک گفت: ما بانک ژنتیک را سرمایه عظیمی برای کشور می دانیم. در حال توسعه جدی آن هستیم و رشد ۱۰۰ درصدی در حوزه پروفایل و اخذ نمونه در طی یکسال گذشته را داشتیم و به سرعت مسیر ادامه دارد . در طی یکسال ۴۰ پرونده عوامل مجرمانه  شناسایی شدند و به قوه قضاییه اعلام شد.

مسجدی با اشاره به راه اندازی سامانه بانک‌ ژنتیک کشور گفت: این امر در  جهت ایمن سازی اطلاعات بانک ژنتیک بسیار موثر است‌.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره آمار مربوط به سقط درمانی در سال ۱۴۰۲ گفت: در این زمینه ۱۱ هزار و ۱۹۰ پرونده مورد ارزیابی قرار گرفته است که ۸ هزار و ۹۰۸ پرونده مجوز سقط دریافت کردند و ۳ هزار پرونده تاییدیه ما را نداشت.

وی گفت: ۲۱۵ هزار نمونه خون از مجرمین خشن با همکاری سازمان زندان‌ها اخذ شد که از این تعداد ۱۳۸ هزار پروفایل در سامانه بانک ژنتیک ایران وجود دارد و از این ۱۳۸ هزار پروفایل نیز ۱۱۱ هزار تا مربوط به مجرمین  است که رشد بالای ۱۰۰ درصدی را در سال ۱۴۰۲ داشته است و آن هم شاید به دلیل تحریم‌هایی بوده که خلل  را در  بانک ژنتیک  ایجاد کرده بود. کماکان در سال ۱۴۰۳ ادامه دارد و همکاران متعهد شدند تا پایان  ۱۴۰۳ تمام نمونه‌ها پروفایلشان در سامانه قرار گیرد.

اخبار مرتبط:
وضعیت آب و هوا، امروز ۲۳ تیر ۱۴۰۳
وضعیت آب و هوا، امروز ۲۳ تیر ۱۴۰۳

سازمان هواشناسی امروز (شنبه، ۲۳ تیرماه) ‌برای شمال خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز و تهران رگبار پراکنده باران پیش‌بینی کرد.

پلیس: خانمی که به شکل نیمه برهنه در چهارراه جهان کودک تهران حاضر شده بود، به مقرِ پلیس منتقل و به خانواده‌اش تحویل داده شد / این فرد دارایِ اختلالاتِ روانی بود
پلیس: خانمی که به شکل نیمه برهنه در چهارراه جهان کودک تهران حاضر شده بود، به مقرِ پلیس منتقل و به خانواده‌اش تحویل داده شد / این فرد دارایِ اختلالاتِ روانی بود

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به انتشار ویدیو و تصویرِ خانمی در حوالیِ چهارراه جهان کودک واکنش نشان داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است