کد خبر : 301059
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - 10:46
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

راست‌های افراطی در فرانسه پیروز شدند / شکست سنگین مکرون

حزب راست افراطی «اجتماع ملی» در فرانسه بیشترین آرا را در انتخابات پارلمان اروپا در فرانسه از آن خود کرد.

راست‌های افراطی در فرانسه پیروز شدند / شکست سنگین مکرون

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حزب راست افراطی «اجتماع ملی» در فرانسه بیشترین آرا را در انتخابات پارلمان اروپا در فرانسه از آن خود کرد.

ژوردان باردلا، که حزب راست افراطی تحت ریاست وی ۳۲ دصد آرا را به دست آورد این انتخابات را شکستی بزرگ برای امانوئل ماکرون توصیف کرد.

وی همچنین خواستار آن شد که با توجه جایگاه بسیار تضعیف شده آقای ماکرون و حزب‌اش در فرانسه، انتخابات پارلمانی زودهنگام در کشور برگزار شود.

آقای باردلا با اعلام اینکه «نسیم امید به کشور دمیده شده و پیروزی‌های دیگر در راه است» تاکید کرد که امانوئل ماکرون که پیش‌تر در انتخابات قانوگذاری فرانسه اکثریت پارلمان کشورش را از دست داده بود با انتخابات پارلمان اروپا بیش از گذشته تضعیف شده است. حزب حاکم رنسانس به ریاست امانوئل ماکرون که سرفهرست آن والری هیه بود تنها ۱۵.۴۰ درصد آرا را بدست آورد.

حزب سوسیالیست و «عرصه عمومی» که رافائل گلوکسمان سرفهرست آن بود با کسب ۱۳.۹ درصد آرا جایگاه سوم را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط:
بایدن: حماس و اسرائیل چارچوب توافق آتش‌بس را پذیرفته‌اند
بایدن: حماس و اسرائیل چارچوب توافق آتش‌بس را پذیرفته‌اند

جو بایدن در فضای مجازی نوشت: من شش هفته گذشته چارچوب جامعی را در رابطه با حصول آتش‌بس و بازگرداندن گروگان‌ها به خانه مطرح کردم. هنوز کار‌های زیادی باید انجام شود و این مساله‌ای پیچیده است، اما هم حماس و هم اسرائیل چارچوب آن را پذیرفته‌اند. وی در ادامه نوشت: تیم من در حال پیشرفت در این زمینه بوده و من نیز مصمم به انجام این کار هستم.

همسر ابوبکر البغدادی به اعدام محکوم شد
همسر ابوبکر البغدادی به اعدام محکوم شد

منابع رسانه‌ای عراق از محکوم شدن همسر سرکرده اسبق داعش به اعدام توسط دادگاه این کشور خبر دادند.

میشل اوباما جایگزین نهایی جو بایدن می‌شود یا کاملا هریس؟
میشل اوباما جایگزین نهایی جو بایدن می‌شود یا کاملا هریس؟

هیلاری کلینتون یک بار تلاش کرد و شکست خورد. اکنون زمینه برای حضور همسر یکی دیگر از روسای جمهور سابق آمریکا فراهم است تا بتواند بالاخره این سقف شیشه‌ای را در هم بشکند. بر اساس نظرسنجی جدیدی که به صورت مشترک توسط رویترز و ایپسوس انجام شده، تنها یک کاندیدای دموکرات وجود دارد که می‌تواند به شکلی قاطعانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق را در انتخابات ماه نوامبر شکست دهد و آن کسی نیست جز میشله اوباما.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است