کد خبر : 298713
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - 10:30
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

حسین الله‌کرم: ابراهیم رئیسی، مالک‌اشتر زمان بود

دبیرکل حزب رزما گفت: امردم ایران به بدرقه مالک اشتر علی یعنی ابراهیم رئیسی آمده بودند.

حسین الله‌کرم: ابراهیم رئیسی، مالک‌اشتر زمان بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ انتخاب نوشت: حسین الله‌کرم، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی پیرامون شهادت رئیسی و هیات همراهش گفت: حضور حماسی مردم در تشییع پیکر شهدای خدمت، حاوی این پیام است که مکتب همان مکتب است و مدیریت جامعه باید اینگونه باشد که در دولت رئیسی بود.

او افزود: این حضور، تقدیر از عملکرد او هم بود و همچنین پویایی ملت ایران را نشان داد که همواره هزینه می‌دهد ولی پای آرمان‌ها و اهدافش ایستاده است.

این استاد دانشگاه گفت: مظلومیت، ویژگی مورد علاقه مردم ایران است و همان طور که حاج قاسم مظلوم را دوست داشتند، رئیسی مظلوم را هم دوست دارند؛ همان مظلومیتی که در مورد شهید بهشتی، رجایی و باهنر وجود داشت و امروز تکرار شد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: فتنه بنزینی آبان ۹۸ به گونه‌ای بود که دشمن به براندازی نظام جمهوری اسلامی امیدوار شده بود، این شرایط در سال ۱۴۰۱ هم به گونه‌ای شدیدتر تکرار شد و رئیسی همه اینها را می‌دانست و آگاهانه احساس مسئولیت کرد.

او افزود: دو نگاه وجود داشت، نخست اینکه رئیسی ذخیره انقلاب است و باید در قوه قضائیه بماند ولی دومین نگاه این بود که باید برای حل مشکلات وارد عرصه اجرایی شد؛ درس مدیریت حاج قاسم اینجا خود را نشان داد که در تهدیدات، فرصت‌های بیشتری نهفته است.

الله کرم گفت: در زمان شهادت حاج قاسم، راهبرد دفاع فعال در میدان داشتیم ولی دیپلماسی ما با میدان همسو نبود و رویکرد سازش برای توسعه داشتیم اما در این دوره عملیات «وعده صادق» برای تامین امنیت پایدار کشورمان انجام شد و دیپلماسی ما همگام با میدان بود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه شهید رئیسی اصول ژئوپلیتیکی را در قالب راهبرد نگاه به شرق و ارتباط با روسیه و چین، به سیاست ایران وارد کرد افزود: منطق مقاومت نیازمند پشتوانه‌هایی است و چیره‌دستی شهید امیرعبداللهیان با حمایت آیت‌الله رئیسی، موجب رشد چند میلیارد دلاری تعاملات تجاری ایران با شرق شود.

او تصریح کرد: ورود به بریکس و پیمان شانگهای، ارتباط با سازمان اقتصادی اوراسیا و قرار گرفتن در دو کریدور بین‌المللی در طول سه سال گذشته شاهکار هستند.

الله کرم در بخشی دیگر از صحبت‌های خود اظهار کرد: در مرحله چهارم عملیات آزادسازی خرمشهر، بریده بودیم و به امام گفتیم عملیات باید چند ماه عقب بیفتد ولی ایشان فرمودند باید ادامه بدهید چون موفقیت شما از روز ازل تضمین شده است.

این استاد دانشگاه گفت: شاید برخی می‌خواستند رئیسی را به عنوان ذخیره انقلاب روی میدان مین ببرند، جایی که اولین اشتباه آخرینش هم خواهد بود، و حالا هم شاید در مرحله اول از شهادتش خوشحال شدند.

او تصریح کرد: همان افراد رئیسی را در میدان مین رها کردند ولی دولت سیزدهم با اقداماتی همچون افزایش یارانه‌ها، پایان دادن به بازی دو قطبی‌سازی، احیای صندوق ذخیره ارزی، راه‌اندازی هزاران کارخانه و واحد تولیدی ورشکسته و کاهش بیکاری و کاهش روند رشد نقدینگی، از این مسئله عبور کرد.

اخبار مرتبط:
جلیلی، زاکانی، قاضی‌زاده و قالیباف اپوزیسیون دولت رئیسی بودند؟
جلیلی، زاکانی، قاضی‌زاده و قالیباف اپوزیسیون دولت رئیسی بودند؟

آقایان سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در مناظره دیشب چنان نسبت به وضع موجود انتقاد کردند که اگر کسی انها را نشناسد، تصور می‌کند همین امروز وارد سپهر سیاسی ایران شده یا دستکم از جناح اپوزیسیون دولت در انتخابات شرکت کرده‌اند.

صندلی‌های مناظره دیشب صداوسیما، کپی از کار درآمد
صندلی‌های مناظره دیشب صداوسیما، کپی از کار درآمد

نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شب گذشته در اولین مناظره تلویزیونی با محوریت موضوعات اقتصادی دیدگاه ها و برنامه هایشان را تشریح کردند.

ظریف، همراه پِزشکیان است
ظریف، همراه پِزشکیان است

وزیرخارجه دولت یازدهم و دوازدهم امروز پزشکیان را در میزگرد سیاسی همراهی می کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است