کد خبر : 298601
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - 05:41
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون به بیش از ۲۴ هزار و ۱۰۰ متقاضی در شهرهای جدید استان (بهارستان، فولادشهر و مجلسی) اختصاص یافته است.

پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علیرضا قاری قرآن در خصوص وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید استان اظهار داشت: در سطح استان اصفهان بیش از ۴۶۳ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن اقدام به ثبت نام کردند که از این تعداد افزون بر ۲۲۹ هزار نفر برای شهرهای جدید استان و مابقی مربوط به شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هستند.

به نوشته مهر؛ وی افزود: از متقاضیان ثبت نامی برای شهرهای جدید استان اصفهان، شامل بهارستان، مجلسی و فولادشهر، پس از انجام پالایش‌های لازم، بالغ بر ۶۸ هزار نفر حائز شرایط فعال بودند، که از این تعداد بیش از ۵۵ هزار نفر مربوط به شهر جدید بهارستان، افزون بر ۱۲ هزار نفر شهر جدید فولاد شهر و بالغ بر ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط مربوط به شهر جدید مجلسی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: از متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید استان اصفهان، تا کنون بیش از ۶۴ هزار و ۹۰۰ نفر تأیید نهایی تجمعی (دارای ۴ شرط) شده و از این تعداد نیز، افزون بر ۳۰ هزار و ۷۰۰ نفر افتتاح حساب داشته‌اند.

وی، تعداد متقاضیان تخصیص پروژه در شهرهای جدید استان اصفهان را بالغ بر ۲۴ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام و اضافه کرد: در این شهرها تاکنون افزون بر ۲۹ هزار و ۲۰۰ متقاضی دارای آورده بیش از ۴۰ میلیون تومان هستند.

قاری قرآن اضافه کرد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید استان اصفهان، تاکنون بیش از ۱۶۰ پروژه تعیین شده؛ همچنین در این شهرها در حال حاضر برای ساخت افزون بر ۳۰ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی قرارداد سازنده منعقد شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و تعادل در عرضه و تقاضای مسکن بوده است همچنین در جهت کاهش معضلات تأمین مسکن برای متقاضیان واقعی با در اختیار گذاشتن زمین ارزان قیمت اقساطی برای واحدها اجرایی شده است، بنابراین مردم نباید اجازه دهند که فرصت طلبان با خرید و فروش امتیاز در این طرح اخلال ایجاد کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: براین اساس مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه نهضت ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است و این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی، برخورد قانونی از طریق مراجع قضائی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند را به همراه دارد.

اخبار مرتبط:
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در شهرستان نایین افتتاح شد که در این طرح ۲۰۵۰ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی به کار رفته است.

اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد
اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان و مطالعات اراضی باقیمانده استان تخصیص یابد.

اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود
اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود

مدیرکل دفتر امور هماهنگی سرمایه گذاری و اشتغال استانداری اصفهان گفت: اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است