کد خبر : 298359
انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - 19:01
دسته‌بندی : برگزیده ها، بین الملل
چاپ

پیام تسلیت بورل برای شهادت رئیسی و امیرعبداللهیان

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل با انتشار یک بیانیه به نمایندگی از این اتحادیه، شهادت رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و دیگر مقامات ایران را تسلیت گفت.

پیام تسلیت بورل برای شهادت رئیسی و امیرعبداللهیان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فارس نوشت: در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به شهادت سید ابراهیم رئیسی و همراهانش در نتیجه سانحه بالگرد، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره بیانیه صادر کرد.

بالگرد حامل رئیس‌جمهور ایران بعد از افتتاح سد قیز قلعه سی در مرز ایران و جمهوری آذربایجان، در راه بازگشت به تبریز دچار سانحه شد. در این بالگرد، رئیس‌جمهور، وزیر خارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی حضور داشتند و همه به شهادت رسیدند.

بورل در یک بیانیه نوشت که «اتحادیه اروپا فوت ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و دیگر مقامات ایرانی را در نتیجه سقوط فاجعه بار بالگرد در روز یکشنبه تسلیت می‌گوید».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود که «اتحادیه اروپا همدردی خود را با خانواده‌های همه قربانیان و شهروندان متاثر ایران اعلام می‌کند».

اخبار مرتبط:
تاجیک: گزینه نهایی به سمت قالیباف و پزشکیان می‌رود
تاجیک: گزینه نهایی به سمت قالیباف و پزشکیان می‌رود

محمدرضا تاجیک نظریه پرداز سیاسی اصلاح طلب گفت: قشر خاکستری، اکنون دیگر خاکستری کدر شده است. این قشر خاکستری، همانی نیست که در گذشته تجربه کرده‌ایم، بدنش کرخت شده است، آحاد این قشر، کنشگران مختلف را تجربه کرده‌اند، آستانه‌های انتخابات بسیاری را تجربه کرده‌اند، وعده‌های بسیار شنیده‌اند، گفتمان‌های زیبایی را به تماشا نسشته‌اند، شعارهای بسیار فریبایی را از این و آن شنیده‌اند، اما در فردایش چیز دیگری را تجربه کرده‌ند.

اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد

واسیلی گولوبف فرماندار منطقه روستوف بامداد روز سه شنبه اعلام کرد که مخازن نفتی آزوف در اثر حمله پهپادی آتش گرفته است. رئیس اداره منطقه ای دفاع شهری و امداد و نجات اعلام کرد که نیروهای امداد و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

احمد زیدآبادی: تناقضات گفتار زاکانی، خارج از حد تصور بود
احمد زیدآبادی: تناقضات گفتار زاکانی، خارج از حد تصور بود

احمد زیدآبادی نوشت: مناظرهٔ نامزدها در مجموع بی‌رمق و فاقد اهمیت لازم بود. علی‌رضا زاکانی کوشید تا مناظره را به صورت تریبونی برای دفاع یکجانبه از کارنامهٔ خود در شهرداری تهران در آورد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است