کد خبر : 294482
انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - 17:55
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

کنایه روزنامه جمهوری اسلامی به کاظم صدیقی، پناهیان و رئیسی / چگونه می‌توان باور کرد که عدالت حاکم است؟

روزنامه جمهوری اسلامی با طعنه به علیرضا پناهیان نوشت: در جامعه‌ای که اهانت‌کننده به پیشوایان دین را به جای محاکمه بر صدر می‌نشانند، چگونه می‌توان به مردم گفت در حال ساختن بنای رفیع حکومت عدل علی هستیم؟

کنایه روزنامه جمهوری اسلامی به کاظم صدیقی، پناهیان و رئیسی / چگونه می‌توان باور کرد که عدالت حاکم است؟

به گزارش سایت خبری مدارا، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: هیچکس، چه در سطح کارگزاران نظام و چه در سطح عموم مردم، تردید ندارد که ما هنوز نتوانسته‌ایم عدالت را در جامعه برقرار کنیم.

قضاوتی است که از کارگزاران ارشد نظام هم بارها شنیده شده و نمودهای عینی آن نیز در جامعه کاملاً قابل لمس است.

ثروت کشور به صورت عادلانه میان مردم تقسیم نمی‌شود، در ادارات با ارباب رجوع برخورد یکسان صورت نمی‌گیرد، پارتی‌بازی در اکثر دستگاه‌ها بشدت رواج دارد، حقوق‌ها، مزایا و امکانات رفاهی به تناسب شایستگی‌ها و نیازهای واقعی پرداخت نمی‌شوند. بر بخش‌های بکارگیری افراد در پست‌ها و تفویض‌ جایگاه‌ها شایسته‌سالاری رعایت نمی‌شود، به افراد بله‌قربان‌گو امتیاز داده می‌شود و افراد منتقد منصف و دلسوز طرد می‌شوند و…

اینها و بسیاری موارد دیگر نشانه‌های بارز تبعیض هستند، چیزی که با روح اسلام و نظامی که قرار است با «جمهوریت» و «اسلامیت» اداره شود در تضاد کامل هستند.

در جامعه‌ای که حتی با مفسدان اقتصادی برخورد یکسان نمی‌شود بطوری که یکی را به دلایل خاص از زیر سنگ هم که شده پیدا می‌کنند و به صُلابه‌ می‌کشند ولی دیگری را که فساد بزرگ‌تری مرتکب شده تکریم می‌کنند و در بهترین جایگاه قرارش می‌دهند، چگونه می‌توان باور کرد که عدالت حاکم است؟

این روزنامه در بخش دیگری از سرمقاله خود که به نظر می رسد به رئیسی و پرونده چای دبش کنایه می زند نوشته است:در جامعه‌ای که پرونده بزرگ‌ترین فساد اقتصادی را به جای آنکه با اولویت بررسی کنند به محاق می‌برند و آن را فسادنمائی جلوه می‌دهند، چگونه می‌توان پذیرفت عدالت در حال اجرا شدن است؟

همچنین روزنامه جمهوری اسلامی با طعنه به علیرضا پناهیان ادامه می دهد:در جامعه‌ای که اهانت‌کننده به پیشوایان دین را به جای محاکمه بر صدر می‌نشانند، چگونه می‌توان به مردم گفت در حال ساختن بنای رفیع حکومت عدل علی هستیم؟

مردم با مشاهده این بی‌عدالتی‌ها اگر به این نتیجه برسند که ما کاری غیر از تغییر اسم انجام نداده‌ایم و هدفمان این بود که محمدرضا پهلوی را کنار بزنیم و خودمان جای او را بگیریم، نمی‌توان قضاوتشان را رد کرد. قرار نبود آنهمه شهید بدهیم و آنهمه فداکاری صورت بگیرد و بعد از ۴۵ سال هنوز در پیچ و خم‌های تبعیض و بی‌عدالتی سرگردان باشیم و در عین حال به عده‌ای اجازه بدهیم چنین وضعیتی را متن عدالت جلوه دهند!

اخبار مرتبط:
روزنامه جمهوری اسلامی: انتخابات را واقعاً رقابتی برگزار کنید
روزنامه جمهوری اسلامی: انتخابات را واقعاً رقابتی برگزار کنید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «حکمرانان کنوني ما اين واقعيت تلخ را بپذيرند که کاهش مستمر مشارکت مردمي در انتخابات‌ها براي کشور، نظام و حتي خود حکمرانان يک تهديد است. اگر آنها مي‌خواهند اين تهديد را به فرصت تبديل کنند، راهي غير از اين ندارند که به انتخابات رقابتي واقعي روي بياورند.»

علیرضا سلیمی: قالیباف، متکی و ذوالنور برای انتخابات ریاست مجلس اعلام آمادگی کردند
علیرضا سلیمی: قالیباف، متکی و ذوالنور برای انتخابات ریاست مجلس اعلام آمادگی کردند

روز دوشنبه افتتاحیه مجلس برگزار می‌شود و اداره جلسه مجلس بر عهده رییس سنی خواهد بود و انتخابات هیات رییسه مجلس در اجلاسیه اول روز بعد در صحن علنی مشخص خواهد شد.

از شریعتمداری تا محسنی‌اژه‌ای / ۳۶ نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری
از شریعتمداری تا محسنی‌اژه‌ای / ۳۶ نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری

کمتر از ۵۰ روز دیگر انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم برگزار خواهد شد. اسامی ۳۶ کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ توسط برخی رسانه‌ها منتشر شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است