کد خبر : 288781
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - 12:29
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

کیهان: دم شما گرم آقای قالیباف پای حرفتان بمانید

جلسه علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلی روز دوشنبه 14 اسفند ماه به دلیل حضور نداشتن بسیاری از نمایندگان برگزار نشد.

کیهان: دم شما گرم آقای قالیباف پای حرفتان بمانید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جلسه علنی مجلس پس از سه هفته تعطیلی روز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه به دلیل حضور نداشتن بسیاری از نمایندگان برگزار نشد. گفته شده بسیاری از نمایندگان غایب در این جلسه کسانی هستند که نتوانسته‌اند آرای مردم را برای ورود به مجلس دوازدهم کسب کنند.

کیهان در واکنش به این موضوع نوشت: این اقدام عجیب آنان درحالی است که هم اکنون طرح‌ها و لوایح بسیاری در مجلس وجود دارد که باید پیگیری شود و بیشتر آنها هم در زندگی مردم تأثیرگذار است. از سوی دیگر، برگزاری جلسات علنی مجلس میلیون‌ها تومان هزینه دارد و تشکیل نشدن جلسات با توجه به کارهای باقی مانده برای کشور واقعا خسارت‌زاست. آقای قالیباف رئیس‌مجلس اعلام کرد روز بعد اسامی نمایندگان غائب در این جلسه را منتشر خواهد کرد. می‌خواهم به رئیس‌مجلس بگویم دم شما گرم آقای قالیباف پای حرفتان بمانید و شفافیت را از همین جا شروع کنید تا تکلیف مردم با این‌گونه نماینده‌های خودخواه روشن بشود.

اخبار مرتبط:
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد

آقامیری عضو شورا شهر تهران: سؤالاتی مطرح می شود که این حادثه را از حادثه عادی خارج می‌کند و این موضوع مطرح شده که ممکن است این اتفاق، سانحه نبوده باشد. لذا نیروهای امنیتی و نظامی این موضوع را بررسی کنند و گزارشات خود را ارائه دهند.

قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد
قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: براساس قانون، رئیس مجلس یازدهم تا ۶ خرداد یعنی تا قبل از آغاز افتتاحیه مجلس دوازدهم مسئولیت ریاست مجلس را بر عهده دارد.

ایران پسا رئیسی در دوراهی
ایران پسا رئیسی در دوراهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا با تمام ظرفیت برای احیاء برجام تلاش کرد، اما این تلاش‌ها بخاطرعدم تمایل دولت بایدن به نتیجه نرسید. دولت بایدن و کشور‌های اروپایی بخاطر همکاری‌های ایران با روسیه بویژه موضوع جنگ اکراین و نیز حمایت ایران از حماس در جنگ با اسرائیل، علاقه‌ای به احیاء برجام نداشتند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است