کد خبر : 286708
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - 10:31
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان:

یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: یک سوم بودجه شهرداری اصفهان در سال ۱۴۰۳ از محل ساخت و ساز تأمین خواهد شد.

یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛وحید مهدویان اظهار کرد: یکی از ردیف‌های درآمدی شهرداری که هرساله در بودجه شهرداری این نهاد پیش‌بینی می‌شود «ردیف درآمدهای ساختمانی» است که شامل تراکم ساختمانی، درآمد حاصل از تغییر کاربری، عوارض افزوده ناشی از طرح‌های توسعه شهری، عوارض تفکیک، عوارض زیربنا است که با مراجعه مردم برای اخذ پروانه ساختی به‌عنوان هزینه‌های پهنه‌های ساختمانی و پایان کار اخذ می‌شود.

به نوشته مهر؛ وی افزود: امسال ردیف درآمدهای بودجه ساختمانی در بودجه ۱۴۰۲ شهرداری بالغ‌بر پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که بر اساس بررسی انجام‌شده آمار اخذشده تا پایان دی‌ماه ۱۴۰۲، با توجه به اقداماتی که در حوزه شهرسازی اعم از ضوابط تشویقی و شهرسازی تسهیل و تسریع در صدور پروانه ساختمان بر اساس سامانه‌های الکترونیک، طرح‌های مصوب اعم از طرح‌های ویژه شهرسازی، طرح‌های تغییر کاربری تائید و به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده، که بالغ‌بر ۹۷ درصد بودجه جذب‌شده است و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال در کل شهر با توجه به اینکه ۲ ماه آخر سال دوماه درآمدزایی برای شهرداری است بالغ‌بر ۱۲۰ درصد بودجه جذب شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان ادامه داد: در مقایسه انجام شده مناطق ۱۵، ۶، ۵، ۱ مناطقی هستند که دارای بیشترین جذب بودجه را در این حوزه داشته‌اند برای مثال منطقه پنج ۱۴۹ درصد بودجه را تا پایان دی‌ماه اخذ کرده و این امر حاکی از این است که بودجه پیش بینی شده شهرسازی محقق شده است.

وی گفت: برای سال آینده با توجه به اقداماتی که در سال ۱۴۰۲ انجام و طرح‌هایی که به کمیسیون ماده پنج تصویب و به‌زودی ابلاغ خواهد شد ضوابط تشویقی که تهیه شده و در این چند روز ابلاغ شده و در ادامه توسط کمیسیون ماده پنج در حوزه ارتفاع، تغییر کاربری‌ها، تفکیک‌ها و …ابلاغ می‌شود پیشنهاد ما برای ردیف درآمدهای ساختمانی ۱۴۰۳، حدود ۹ هزار میلیارد تومان است.

مهدویان ادامه داد: در صورت تصویب در کمیسیون شورای اسلامی شهر اصفهان حدود یک‌سوم از بودجه کل شهرداری اصفهان، درآمدزایی آن با حوزه درآمدهای ساختمانی است که نیازمند جذب سرمایه‌گذار، تسهیل و تسریع بیشتر در صدور پروانه ساختمان است که با برنامه‌ریزی‌های که در این خصوص انجام‌شده، در سال ۱۴۰۳ هم مثل امسال در حوزه جذب ردیف‌های ساختمانی در چهارچوب ضوابط و مقررات ساختمانی موفق خواهیم بود.

اخبار مرتبط:
امیرعبداللهیان: ریزپرنده‌های ساقط شده در اصفهان خسارت جانی و مالی نداشته‌اند
امیرعبداللهیان: ریزپرنده‌های ساقط شده در اصفهان خسارت جانی و مالی نداشته‌اند

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با تبیین تحولات اخیر در منطقه، در واکنش به ساقط شدن چند ریز پرنده توسط پدافند هوایی ایران در اصفهان گفت: حامیان رسانه ای اسرائیل در تلاشی مذبوحانه سعی داشند از شکست مجددشان پیروزی بسازند و این موضوع را بزرگنمایی کنند.

بارش‌های همرفتی مناطقی از اصفهان را فرامی‌گیرد
بارش‌های همرفتی مناطقی از اصفهان را فرامی‌گیرد

رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی اصفهان از گذر امواج همرفتی و بارش‌های رگباری پراکنده همراه با رعد و برق در مناطقی از استان خبرداد.

چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: مرطوب شدن بخشی از تالاب گاوخونی سبب شد تا فلامینگوها برخلاف سال‌های قبل به این تالاب بیایند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است