کد خبر : 285568
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - 01:44
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مرحله دوم قرعه‌کشی طرح جوانی جمعیت شهر بهارستان انجام شد

در شورای مسکن استان مرحله دوم قرعه‌کشی طرح جوانی جمعیت در شهر بهارستان و بررسی پروژه‌های تأمین مسکن شهرستان شاهین شهر و میمه انجام شد.

مرحله دوم قرعه‌کشی طرح جوانی جمعیت شهر بهارستان انجام شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهران زینلیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: همزمان با اعیاد شعبانیه و روز جوان، قرعه‌کشی واگذاری پلاک‌های زمین به متقاضیان چهار فرزندی زیر ۲۰ سال در شهر بهارستان در شورای مسکن استان انجام شد.

به نوشته فارس؛ وی ادامه داد: دو هفته گذشته با حضور استاندار اصفهان در مرحله نخست برای ۱۰ خانوار در قالب این طرح قرعه‌کشی انجام و مقرر شد برای مابقی قرعه کشی کلی انجام شود که امروز مرحله دوم این قرعه کشی انجام شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تعداد متقاضیان این طرح در شهر بهارستان را ۴۶۴ نفر و ۲۳۲ پلاک اعلام کرد و گفت: در جلسه گذشته مقرر شد نحوه واگذاری هر دو پلاک به یک خانوار انجام شود که در این راستا فرصتی به خانواده‌ها داده شد تا به صورت داوطلبانه نفر دوم را انتخاب کنند که ۱۱۹ خانوار به صورت زوج که در مجموع ۲۳۸ خانوار می‌شود، خانوار دوم را به اختیار خود انتخاب کردند و مابقی امروز براساس قرعه کشی تعیین تکلیف شدند.

وی افزود: همچنین تعیین پلاک نیز با قرعه‌ کشی امروز برای همه متقاضیان انجام شد تا متقاضیان با فرصتی که داده می‌شود برگه واگذاری تعیین پلاک را از شرکت عمران بهارستان دریافت کنند‌.

بررسی پروژه‌های تأمین مسکن شهرستان شاهین شهر و میمه در شورای مسکن استان

محمدرضا کاظمی طباء، فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه نیز با اشاره به بررسی طرح‌های تأمین مسکن این شهرستان در شورای مسکن استان، گفت: در شهرستان شاهین شهر و میمه ۱۵ هزار و ۳۸۴ نفر متقاضی حائز شرایط تأمین مسکن مستقر هستند.

وی ادامه داد: تاکنون برای ۷ هزار و ۷۳۷ نفر تأمین واحد انجام شده است که در بخش میمه، برای متقاضیان در شهرهای میمه، وزوان و لایبید مشکل تأمین مسکن و زمین را نداریم و مقدمات واگذاری زمین انجام شده است تا با آماده سازی به متقاضیان تحویل شود.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه عنوان کرد: در بخش مرکزی نیز حدود ۵۰ درصد افراد تأمین زمین انجام شده است.

کاظمی طباء در خصوص طرح جوانی جمعیت در شهرستان شاهین شهر و میمه، اظهار کرد: یکهزار و ۱۵۴ نفر نیز در این شهرستان مشمول طرح جوانی جمعیت هستند و واگذاری زمین در شهرهای میمه، وزوان و لایبید به متقاضیان انجام شده است اما در شاهین شهر، گز و گرگاب تأمین زمین انجام نشده که با الحاقاتی که امروز مورد موافقت قرار گرفت، چالش تأمین زمین در این طرح رفع خواهد شد.

وی متذکر شد: یکی از بزرگترین پروژه‌های استان، پروژه اقدام ملی ۱۴۷ هکتاری در شهرستان شاهین شهر و میمه است که در این طرح مقرر شد حدود ۱۱ هزار مسکن در شهرستان ساخته شود.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه ادامه داد: از این تعداد ۶ هزار مسکن را اداره کل راه و شهرسازی استان و ۵ هزار مسکن به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخت و ساز می‌کنند.

کاظمی طبا با اشاره به پیشنهاد الحاقات جدید به شهرستان شاهین شهر و میمه در جلسه شورای مسکن، گفت: در این خصوص پیشنهاد الحاق ۸۰۰ هکتار از زمین‌های ملی در غرب شاهین‌شهر و حدود ۵۰۰ هکتار متعلق به بنیاد مستضعفان به شورای مسکن استان ارائه و مورد موافقت قرار گرفت تا تأمین زمین برای سایر متقاضیان حائز شرایط نیز فراهم شود.

وی در مورد ساخت مسکن در حوزه روستایی شهرستان شاهین شهر و میمه نیز گفت: در این جلسه با الحاق ۳۰ هکتار اراضی دولتی حاشیه جهادآباد، ۱۱۰ هکتار در شهرک صنعتی مورچه خورت نیز موافقت شد تا برای صنعتگرانی که در این شهرک ساکن هستند تأمین مسکن انجام شود.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه ادامه داد: در شهر گرگاب نیز ۲۰ هکتار الحاق به این شهر تصویب شد که توسط بنیاد مسکن به متقاضیان اقدام ملی ارائه شود.

اخبار مرتبط:
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند

سرپرست اداره کل استاندارد استان اصفهان از محکومیت ۲۴ واحد متخلف در استان به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه خبر داد.

کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت
کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر تصادف موتور سیکلت با خودرو در شهرستان برخوار خبر داد.

تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد
تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تکرار حادثه شکستگی لوله در خیابان میر اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است