کد خبر : 284660
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - 11:04
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مسوول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر اصفهان:

۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد

مسوول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: نوروز ۱۴۰۳، ۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر در این شهر به مهمانان خدمات ارائه خواهند داد.

۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جواد شفیعی با بیان اینکه در سال جاری برای اسکان مسافران نوروزی تعامل خوبی با اداره کل میراث فرهنگی و جامعه حرفه‌ای هتل‌داران صورت گرفته است، اظهار کرد: تعداد هتل‌ها از ۱۰۵ به ۱۲۰ هتل افزایش یافته است و ۲۵ مهمان‌پذیر نیز به مسافران ارائه خدمات می‌کند.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه امسال تعداد مدارسی که می‌توان از فضای آنها برای اسکان مسافران بهره مند شد از ۳۵۰ مدرسه در سال گذشته به ۶۰۰ مدرسه افزایش یافته است، افزود: اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با انتشار فراخوانی، واحدهای صنفی برای ارائه منازل استیجاری نوروز را انتخاب و به کمیته اسکان ستاد خدمات سفر معرفی می‌کند که تاکنون ۲۵ واحد اعلام آمادگی کردند و تعداد آنها تا ۶۰ واحد صنفی قابل افزایش است.

مسؤول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از واحدهای صنفی مجاز منتخب اتحادیه مشاوران املاک با سامانه ۱۳۷ شهرداری اصفهان یا اتحادیه مشاوران املاک به شماره تلفن ۳۲۶۶۴۴۵۰ تماس بگیرند.

شفیعی از آماده‌سازی مراکز اسکان در نقاط مختلف مناطق پانزده‌گانه برای استقبال از گردشگران نوروزی خبر داد و گفت: امسال ۶۰ تا ۲۵۰ جلیقه‌پوش در سطح شهر به اسکان مسافران نوروزی می‌پردازند.

آماده سازی ۲۰ خوابگاه دانشجویی برای اسکان مسافران

وی با بیان اینکه نوروز امسال تمامی خوابگاه‌های دانشجویی سطح شهر زیرمجموعه دانشگاه اصفهان خواهد بود، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۲ هزار نفر شب خواب برای اسکان مسافران تعبیه شده است.

شفیعی ادامه داد: در باغ فدک نیز پیش‌بینی لازم برای ورود ۳ هزار خودروی مسافران انجام شده، همچنین مکاتبه‌ای با مناطق پانزده‌گانه شهرداری انجام شده است تا برای آماده سازی ۳۰ ورزشگاه سرپوشیده جهت اسکان اقدامات لازم انجام شود.

مسؤول کمیته استان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه در صورت نیاز از ظرفیت محل سابق نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، مصلی و سیلوی منطقه ۶ شهرداری برای اسکان مسافران نوروزی استفاده می‌شود، گفت: نوروز سال گذشته یک میلیون و ۸۰ هزار مسافر شب خواب طی ۱۷ شب در شهر اصفهان اسکان داشتند که این آمار ۳۰ درصد افزایش را نسبت به سال‌های قبل نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط:
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: این کلانشهر میزبان برگزاری اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا(ACD) است.

‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند
‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند

سه نفر از اصفهان به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند.

صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید
صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: ارزش صادرات انواع گیاهان دارویی از این استان به خارج از کشور در سال گذشته حدود ۱۱ میلیون دلار بود که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است