کد خبر : 283167
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - 13:19
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

قالیباف: در حال حاضر بین بایدهای انقلاب و واقعیت‌های انقلاب فاصله است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: پیروزی با حضور مردم محقق شد و ما باید به شکلی نقش آفرینی کنیم که مردم در متن امورات کشور باشند. در حال حاضر بین بایدهای انقلاب و واقعیت‌های انقلاب فاصله است و ریشه آن دور شدن از ارزش‌های دینی و سنت الهی در بین مسئولین و نخبگان جامعه است و باید آن را جبران کنیم.

قالیباف: در حال حاضر بین بایدهای انقلاب و واقعیت‌های انقلاب فاصله است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهر نوشت: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رمز پیروزی و تداوم انقلاب بر اساس توحید کلمه شکل گرفته است.

محمد باقر قالیباف صبح یکشنبه در راهپیمایی با شکوه مردم انقلابی مشهد مقدس ضمن قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی اظهار کرد: این قدم‌ها مایه عزت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به برکات نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) تحول آفرین بود و جز در راه خدا گامی برنداشت. بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، عموم جامعه را با اصالت دینی پیوند داد.

وی با اشاره به اینکه رمز پیروزی و تداوم انقلاب بر اساس توحید کلمه شکل گرفته است، افزود: ایمان دینی و انسجام ملی بسیار مهم است. اگر دین نتواند نظم عمومی برقرار کند و انسجام اجتماعی بر محور دین شکل نگیرد، کشور ما ضعیف خواهد شد.

قالیباف به شخصیت اثرگذار امام خمینی (ره) در جهان اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) در مقطعی از تاریخ دوران معاصر که معنویت از جهان رخت بربسته بود، اسلام را احیا کرد و به اما اسلامی عزت داد و رمز ماندگاری این نظام، انقلابی بودن و انقلابی ماندن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیروزی با حضور مردم محقق شد و ما باید به شکلی نقش آفرینی کنیم که مردم در متن امورات کشور باشند. در حال حاضر بین بایدهای انقلاب و واقعیت‌های انقلاب فاصله است و ریشه آن دور شدن از ارزش‌های دینی و سنت الهی در بین مسئولین و نخبگان جامعه است و باید آن را جبران کنیم.

وی گفت: مردم سختی‌ها را به خاطر نظام تحمل می‌کنند و صادقانه پای کار انقلاب هستند و مسئولان مدیون مردم هستند و نارسایی مسئولان حق الناس است و با تمام توان باید در جهت رفاه مردم تلاش کنیم و عدم رضایت مردم مواخذه در قیامت را در پی خواهد داشت.

اخبار مرتبط:
روزنامه جمهوری اسلامی: متأسفانه کشور دچار بیماری خطرناک قطع‌الرجال شده است
روزنامه جمهوری اسلامی: متأسفانه کشور دچار بیماری خطرناک قطع‌الرجال شده است

ما نه‌تنها امروز بلکه سالهاست که از داشتن چنین نعمتی محروم هستیم. محروم بودن نامزدها از ویژگی‌هائی که لازمه عهده‌دار شدن مسئولیت اول اجرائی کشوری مثل ایران است، زمامداری و حکمرانی را در کشورمان به پائین‌ترین سطح کشانده است. اینطور نیست که به قحط‌الرجال مبتلا شده باشیم، متأسفانه دچار بیماری خطرناک قطع‌الرجال هستیم.

ماجرای درگیری تندروها در کاشان با ظریف چه بود؟ I ببینید
ماجرای درگیری تندروها در کاشان با ظریف چه بود؟ I ببینید

ظریف به کسانی که او را دروغ‌گو خطاب کردند گفت: شرمتان باد.

عباس عبدی: اصولگرایان تندرو به دنبال کاهش مشارکتند تا پزشکیان پیروز نَشود
عباس عبدی: اصولگرایان تندرو به دنبال کاهش مشارکتند تا پزشکیان پیروز نَشود

عباس عبدی نوشت: ماجرای رخ داده در میزگرد اجتماعی و فرهنگی آقای دکتر پزشکیان که منجر به ترک میز گفت‌وگو از سوی آقای دکتر فاضلی شد، تاسف‌آور بود و فارغ از علل و پیامدهای آن، نشانه‌ای از خشم فروخفته در جامعه ایران بود که در بالاترین سطح رسانه‌ای رخ داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است