کد خبر : 281835
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - 13:39
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

ابراهیمی، نماینده مجلس: مشارکت مَردم در انتخابات پیش رو، از دوره قبل هم پایین‌تر خواهد بود

نماینده مردم دلفان در مجلس گفت: به نظرم با این وضعیتی که می‌بینم، مشارکت در انتخابات مجلس پیش رو، حتی از مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم هم پایین‌تر باشد.

ابراهیمی، نماینده مجلس: مشارکت مَردم در انتخابات پیش رو، از دوره قبل هم پایین‌تر خواهد بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رویداد۲۴ نوشت: یک ماه تا برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم باقی مانده است، اما شواهد و قراین حکایت از مشارکت حداکثری مردم ندارد. در این رابطه، یحیی ابراهیمی، نماینده مجلس که صلاحیت او برای کاندیداتوری مجلس دوازدهم هم تایید شده گفتگو کرده است. در ادامه می‌توانید مهم‌ترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید:

* رهبر معظم انقلاب مدتی است که تاکید زیادی بر مشارکت حداکثری در انتخابات دارند، ولی عده‌ای به تاکید و سفارش‌های ایشان توجه نکردند و عملکرد‌ها بیشتر در تضعیف مشارکت است تا تقویت آن.

* بخش زیادی از مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم‌هاست و بخشی مربوط به سوءمدیریت مدیران. این دو عامل باعث شده خیلی از مردم، انگیزه شرکت در انتخابات را نداشته باشند و پیش خود می‌گویند مگر قرار است با رای ما چه اتفاقی در کشور بیافتد؟

* در بعضی شهرستان‌ها بعضی افراد، پیروزی خود را در عدم‌مشارکت مردم در انتخابات می‌دانند و این خیانت به رهبری، مردم و جامعه اسلامی است.

* بُعد نظارت مجلس ضعیف است و باید این را قبول کنیم. خیلی موارد مجلس قانون وضع می‌کند، ولی دولت اجرا نمی‌کند. پارسال ۱۴ هزار میلیارد تومان پول برای بازنشستگان کنار گذاشتیم، ولی پرداخت نشد. نظارت مجلس کجا بود؟ چرا در موضوع چای دبش، ۳.۷  میلیارد دلار اختلاس شد و ما بعدا متوجه شدیم؟ حالا که فهمیدیم چه اتفاقی افتاد؟ باید پرسید ما کجای کار هستیم؟

* انگیزه مردم برای شرکت در انتخابات پایین است. باید همه مسئولان و نمایندگان تلاش کنند تا در این یک ماه با کار‌های توام با خروجی، تا حدی در جامعه اعتمادسازی کنند.

* مشارکت حداکثری سوپاپ اطمینانی برای پایداری نظام جمهوری اسلامی است.

* به نظرم با این وضعیتی که می‌بینم، مشارکت در انتخابات مجلس پیش رو، حتی از مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم هم پایین‌تر باشد.

* با تمام نگرانی‌هایی که وجود دارد، به نظرم ترکیب مجلس آتی بهتر می‌شود و مجلس از تک‌صدایی درمی‌آید. تاکید رهبر معظم انقلاب هم این بود که همه جریانات سیاسی در صحنه باشند. تک‌صدایی جز خسران چیزی برای مملکت ندارد.

اخبار مرتبط:
امیرعبداللهیان: اتحادیه اروپا باید اسرائیل را تحریم کند نه جمهوری اسلامی را
امیرعبداللهیان: اتحادیه اروپا باید اسرائیل را تحریم کند نه جمهوری اسلامی را

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای وضع تحریم علیه ایران در حساب رسمی خود در ایکس نوشت: مایه تأسف است که اتحادیه اروپا در ایجاد محدودیت غیرقانونی بیشتر علیه ایران سریع تصمیم می‌گیرد، فقط به این دلیل که ایران از حقش برای دفاع از خود در برابر تجاوزات گستاخانه رژیم اسرائیل استفاده کرده است.

کیهان: جو بایدن حلال‌زاده نیست، خُل و چِل است
کیهان: جو بایدن حلال‌زاده نیست، خُل و چِل است

روزنامه حسین شریعتمداری با ادبیات زشت و زننده در شماره امروزش نسبت حرامزادگی به رئیس‌جمهور آمریکا داد.

توییت اتمی کریمی قدوسی: در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله می‌باشد!
توییت اتمی کریمی قدوسی: در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله می‌باشد!

نماینده مشهد در مجلس یازدهم که از رسیدن به مجلس دوازدهم بازمانده است ادعایی مبهم را مطرح کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است