کد خبر : 281671
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - 16:32
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

متکی: در مجلس آینده فراکسیون شورای وحدت را تشکیل خواهیم داد

منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت در دومین نشست شورای وحدت اصولگرایان، گفت: مقطع حساس فعلی به نشست شورای وحدت اهمیت ویژه‌ای داده است که امیدوارم بتوانیم از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

متکی: در مجلس آینده فراکسیون شورای وحدت را تشکیل خواهیم داد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: سخنگوی شورای وحدت ادامه داد: در مدت سه سال ۴۰ حزب تصمیم گرفتند شورای وحدت را تاسیس کنند. امیدوارم این تشکل منادی وحدت در جامعه در راستای حراست از دستاورد‌های انقلاب باشد.

متکی خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از اسلام می‌کنیم و درک مشترکی از آن داریم با یکدیگر مشکلی نخواهیم داشت، اما وقتی قرائت‌های مختلفی از اسلام می‌شوند چالش‌ها آغاز می‌شود. جایگاه جامعه روحانیت ورای شورای وحدت است و نقش راهنما، هدایتگر و تذکر دهنده را دارد. شورای وحدت می‌تواند برخی ایده‌های اولیه بزرگان انقلاب را در حوزه اتحاد و انسجام شکل دهد. انتخابات کار دوم ماست کار اصلی ما در شورای وحدت بررسی اوضاع کشور بر اساس نظام حکمرانی است.

سخنگوی شورای وحدت ادامه داد: ایران و آمریکا دو کشور مهم و تاثیرگذار هستند که تصمیمات داخلی‌شان بر مسائل منطقه و جهان تاثیر می‌گذارد و در عین حال با هم اختلاف دارند. آمریکایی‌ها دو سناریوی براندازی ایران یا تغییر رفتار ایران را برنامه‌ریزی کردند. همه اقداماتشان نیز در جهت پیاده کردن این دو سناریوست.

متکی با اشاره به رویکرد ایران در حوزه سیاسی و بین المللی و اقتصاد با بیان این‌که «به نظر بنده می‌توان ۱۰۰ موضوع را استخراج کرد و درباره آن‌ها به اجماع رسید» گفت: اگر شورای وحدت روزی دولت را در اختیار گرفت بر اساس همین شاخص‌ها می‌تواند کشور را اداره کند.

سخنگوی شورای وحدت با بیان این‌که «حمایت، مشاوره و نقد منصفانه را در تعامل با دولت رئیسی در پیش گرفته‌ایم» خاطرنشان کرد که برای انتخابات مجلس برای هر نماینده پیش‌بینی کرده‌ایم هر نماینده تهران ۳۰ منطقه را در اختیار داشته باشد تا بتواند امور مربوط به آن‌ها را انجام دهد و مدیریت کند. شورای وحدت در نظر دارد هر تعداد از کرسی‌های مجلس را در اختیار گرفت، نمایندگانش فراکسیون شورای وحدت را در مجلس تشکیل دهند و طبق نظر جمعی درباره طرح‌ها و لوایح تصمیم‌گیری کنند.

وی ادامه داد: در فکر شکل دادن به نمایندگان خاص شورای وحدت و البته در حال رایزنی و مذاکره برای رسیدن به تفاهم و انسجام هستیم. نمایندگان خاص شورای وحدت از سراسر کشور، باید میثاق‌نامه این شورا را امضا کرده باشند. هیئت عالی شورای وحدت میثاق نامه‌ای را تهیه کرده که باید به تصویب برسد.

اخبار مرتبط:
مقامات اسرائیلی: ایران ۳۳۱ پهپاد و موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد
مقامات اسرائیلی: ایران ۳۳۱ پهپاد و موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد

مقامات اسرائیلی در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز مدعی شدند که ایران در حملات امروز خود ۳۳۱ پهپاد، موشک کروز و موشک زمین به زمین استفاده کرده است.

محسن رضایی: اسرائیلی‌ها سگ هار منطقه هَستند / غربی‌ها سَر عقل بیایند
محسن رضایی: اسرائیلی‌ها سگ هار منطقه هَستند / غربی‌ها سَر عقل بیایند

محسن رضایی نسبت به حملات بامداد امروز سپاه به اسرائیل واکنش نشان داد.

اسرائیل هیوم: جو بایدن از نتانیاهو خواست به حمله ایران، پاسخ ندهد
اسرائیل هیوم: جو بایدن از نتانیاهو خواست به حمله ایران، پاسخ ندهد

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پس از پاسخ موشکی و پهپادی ایران گفت‌وگو کرده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است