کد خبر : 281341
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - 12:30
دسته‌بندی : اجتماعی، برگزیده ها
چاپ

قطع ۶۰ درختِ یک بوستان توسط نهاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام

عضو شورای شهر تهران از قطع ۶۰ درخت یک بوستان در هفته گذشته انتقاد کرد.

قطع ۶۰ درختِ یک بوستان توسط نهاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: ناصر امانی در ابتدای تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به آتش سوزی بیمارستان گاندی، عنوان کرد: آتش نشانان با سرعت برای نجات جان شهروندان خود را به بیمارستان گاندی رساندند و از شهرداری تهران و وزارت کشور درخواست می کنیم که مزایای مشاغل سخت و زیان آور را برای آتش نشانان تهران که از آن محروم هستند، عملیاتی کنند.

وی در ادامه به موضوع قطع درختان در تهران هم اشاره کرد و با بیان اینکه موضوع «گشت ارشاد مدیران» در مدت اخیر بارها مطرح شده است، تصریح کرد: از گشت ارشاد تقاضا دارم برای ارشاد مدیرانی که نسبت به قلع و قمع درختان و فضای سبز شهر تهران اقدام می کنند، اقدام کند.

امانی با تأکید بر اینکه پرونده مجموعه سعدآباد بابت قطع درختان در کمیسیون ماده ۷ مطرح و جریمه شده است، یادآور شد: مدیران یکی از مجموعه های وابسته به ستاد اجرایی فرمام امام هفته گذشته بخشی از بوستان اقاقیا را در محله داوودیه فنس کشی کرده و ۶۰ درخت را قطع کرده است؛ با این ادعا که بخشی از این بوستان در مالکیت آنهاست در حالیکه فردی دیگر نیز مدعی است؛ اما برای محکم کردن جای پای خود، درختان را یا از ریشه کنده و یا قطع کرده اند که زحمتکشان شهرداری منطقه ۳ وارد عمل شده و فنس ها را جمع آوری کرده و درختانی که از ریشه درآورده بودند، مجدداً جای گذاری کردند.

وی بیان کرد: وقتی بابت قطع درختان به دلیل آفت، جریمه های میلیاردی اعمال می شود، آیا عادلانه است که برخی نهادها تعداد زیادی درخت را قطع کنند و سکوت کنیم؟ حداکثر کار ما جریمه است که مشخص نیست در بروکراسی اداری پرداخت می شود یا خیر؟

عضو شورای شهر تهران گفت: بنده مرتباً در این دو سال در خصوص قطع درختان از سوی نهادها تذکر داده ام و اگر جریمه ای هم صورت بگیرد، از جیب کسانی که درختان را قطع کرده اند، نمی رود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این تذکر با طرح این سوال که مگر این بوستان نگهبان نداشته است گفت: باید این موارد را در هماهنگی با دادستان پیگیری کنیم.

اخبار مرتبط:
در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود
در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود

علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه ایران گفت: در صورت سرزدن خطای مجدد از سوی دشمن، صهیونیستها بدانند که دیگر ۱۲ روز وقت نخواهند داشت و سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود.

وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است
وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است

تسنیم نوشت: یک منبع آگاه خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به اسرائیل داده شده است. پیشتر اخباری منتشر شده بود که تهران از طریق قاهره پیام هشدار مهم به رژیم اسرائیل ارسال کرده است.

روزنامه کیهان از کاظم صدیقی حمایت کرد
روزنامه کیهان از کاظم صدیقی حمایت کرد

روزنامه حسین شریعتمداری از کاظم صدیقی ، خطیب جنجالی که طی یکماه گذشته ماجرای حوزه علمیه او خبرساز شده بود، حمایت کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است