کد خبر : 280182
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - 12:38
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

معاون حقوقی اداره کل راه و شهرسازی اصفهان خبرداد؛

صدور حکم قضایی برای رفع تصرف از ۳۲۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: سال جاری تاکنون ۶۹۶ رای قضایی به نفع دولت برای رفع تصرف ۳ هزار و ۲۴۹ هکتار از اراضی ملی استان اصفهان اخذ شد.

صدور حکم قضایی برای رفع تصرف از ۳۲۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد کیانی با بیان اینکه رسیدگی قاطع به موضوع زمین‌خواری و تثبیت مالکیت اراضی ملی در اولویت است، اظهار داشت: به موجب دست درازی به ۲۸ هکتار از اراضی دولتی استان، از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۴۷ مورد طرح دعوی و پرونده حقوقی نسبت به تصرفات غیر مجاز اراضی دولتی علیه اشخاص متخلف تشکیل شده است.

به نوشته مهر؛ وی افزود: با پیگیری‌های حقوقی از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در راستای رفع تصرف اراضی ملی استان و با حمایت جدی دستگاه قضائی در این خصوص، امسال، ۶۹۶ رأی قضائی به نفع دولت و بیت المال اخذ شد.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این آرا قضائی مربوط به پرونده‌های مهم و حساس اختلافی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با متصرفان و زمین‌خواران است، گفت: متراژ این اراضی ملی ۳ هزار و ۲۴۹ هکتار در سطح استان اصفهان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: راه و شهرسازی استان اصفهان با حمایت دستگاه قضائی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضائی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه نخواهد داشت.‌

اخبار مرتبط:
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: این کلانشهر میزبان برگزاری اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا(ACD) است.

‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند
‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند

سه نفر از اصفهان به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند.

صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید
صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: ارزش صادرات انواع گیاهان دارویی از این استان به خارج از کشور در سال گذشته حدود ۱۱ میلیون دلار بود که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است