کد خبر : 279785
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - 09:29
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل سازمان پزشکی قانونی استان اصفهان:

استان اصفهان رتبه سوم مراجعات نزاع را دارد

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: استان اصفهان بعد از استان‌های تهران و خراسان رضوی رتبه سوم را در میزان مراجعات نزاع در کشور داراست و نسبت به سال گذشته افزایش ۵ درصدی داشت

استان اصفهان رتبه سوم مراجعات نزاع را دارد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور فیروزبخت با اشاره به افزایش میزان صدمات ناشی از نزاع در اصفهان اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۳۴ هزار و ۴۷۵ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مراجعه کردند و از کل مراجعین نزاع تعداد ۱۱ هزار و ۵۱۲ نفر زن و ۲۲ هزار و ۹۶۳ نفر مرد بوده‌اند.

به نوشته مهر؛ وی افزود: آمار صدمات ناشی از نزاع در نه ماهه امسال در زنان ۳.۷ درصد و در مردان ۶.۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: استان اصفهان بعد از استان‌های تهران و خراسان رضوی رتبه سوم را در میزان مراجعات نزاع در کشور داراست و همچنین شهرستان‌های لنجان، نجف آباد و خمینی شهر بعد از اصفهان بیشترین و شهرستان‌های خور و بیابانک و نائین کمترین آمار میزان مراجعات نزاع را در ۹ ماهه امسال داشته‌اند.

وی ادامه داد: در ضمن در مدت مشابه سال قبل تعداد ۳۲ هزار و ۷۲۴ نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند که ۱۱ هزار و ۱۰۴ نفر زن و ۲۱ هزار و ۶۲۰ نفر مرد بوده‌اند.

نیمی از تلفات مسمومیت با گاز مونوکسید کربن مربوط به پاییز است

فیروزبخت خاطر نشان کرد: همواره با شروع نیمه دوم سال و افزایش سرما و برودت هوا، شاهد افزایش تلفات مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در استان هستیم به نحوی در پاییز امسال ۱۹ نفر به دنبال مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را ازدست داده اند.

وی افزود: در نه ماهه امسال ۳۸ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در استان جان باختند که ۱۹ نفر آن مربوط به پاییز امسال بوده است. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۸ نفر بود، کاهش داشته است. آمار متوفیان ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در ۹ ماهه امسال شامل هشت زن و ۳۰ مرد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان خاطر نشان کرد: علاوه بر این در آذر ماه سال جاری نیز آمار تلفات مسمومیت با گاز مونوکسید کربن نسبت به ماه‌های دیگر رشد داشت. در این ماه ۹ نفر از هموطنان بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: بر اساس آمارهای موجود در هشت ماهه امسال استان اصفهان رتبه سوم آمار تلفات گازگرفتگی را در کشور داشته است.

اخبار مرتبط:
زمان فروش بلیت‌ دیدار سپاهان و ذوب‌آهن مشخص شد
زمان فروش بلیت‌ دیدار سپاهان و ذوب‌آهن مشخص شد

زمان فروش بلیت دیدار سپاهان و ذوب آهن به عنوان دیدار معوقه هفته هفدهم لیگ برتر اعلام شد.

هواشناسی اصفهان درباره احتمال وقوع سیلاب هشدار زرد صادر کرد
هواشناسی اصفهان درباره احتمال وقوع سیلاب هشدار زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی اصفهان درباره شرایط ناپایدار جوی، تندباد و احتمال وقوع سیلاب در مناطق مختلف استان از دوشنبه شب تا اوایل چهارشنبه هفته جاری هشدار زرد صادر کرد.

رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است