کد خبر : 279732
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - 19:24
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

محمدعلی پورمختار: اصلاح طلبان تقریبا به آخر خط رسیدند

نماینده اصولگرای مجلس دهم مدعی شد: اصلاحات با این روش قادر به ادامه دادن نیست. دیدگاه های اصلاح طلبان خیلی متفاوت و متناقض است. این نشان می دهد اصلاح طلبان تقریبا به آخر خط رسیدند.

محمدعلی پورمختار: اصلاح طلبان تقریبا به آخر خط رسیدند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فردانیوز نوشت: محمدعلی پورمختار درباره دست خالی بودن اصلاح طلبان در این دوره از انتخابات مجلس گفت: عملکرد دولت هایی با رویکرد اصلاح طلبی در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی و سیاست خارجی ضعیف بود و همین مسئله ریزش سرمایه اجتماعی و نیروهای این جریان را در پی داشت.

وی با اشاره به تشتت داخل جریانی اصلاحات افزود: اصلاح طلبان اختلافات زیادی با هم دارند و هم اکنون ۵-۶ گروه شده اند که مواضع همدیگر را قبول ندارند بنابراین نتوانستند به وحدت برسند چون عده ای قائل به تحریم و عدم حضور در انتخابات هستند و عده ای ثبت نام کردند و می خواهند در داخل نظام خود را تعریف کنند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: در زمان دولت گذشته عده ای از اصلاح طلبان گفتند «دیگر خاتمی رئیس نیست و رفتند به سمت روحانی» اما این چرخش نیز نتیجه نداد. بعد آقای نبوی رئیس جبهه اصلاحات شد اما او نیز استعفا داد و جایش فردی آمد که ناشناخته است و نمی توان روی او حساب کرد. در مجموع همه این عوامل باعث ضعف جریان اصلاحات شد که نتوانستند روی برنامه انتخاباتی تدوین کنند و برای اجرای آن تصمیم بگیرند.

وی افزود: البته اصلاح طلبان غفلت نکردند و عده ای کاندیداهای بی نام و نشانی را وارد کردند که بعد از رأی آوری رو خواهند آمد و موضع شان را اعلام خواهد کرد.

این نماینده ادوار مجلس درباره حیات سیاسی اصلاح طلبان بیان کرد: اصلاحات با این روش قادر به ادامه دادن نیست. دیدگاه های اصلاح طلبان خیلی متفاوت و متناقض است. این نشان می دهد اصلاح طلبان تقریبا به آخر خط رسیدند. از این رو آقای محمدعلی وکیلی از نیروهای اصلاح طلب می گوید «تقریبا جریان اصلاحات به آخر خط رسیده و به این شکل قادر به ادامه نیست.

وی افزود: اصلاحات دیگر با این دست فرمان نمی تواند ادامه دهد باید تجدیدنظری در روش و مشی سیاسی خود انجام دهد و بیشتر به چارچوب های نظام و مطالبات مردم توجه کنند تا در آینده مورد توجه قرار بگیرند.

اخبار مرتبط:
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است

جامعه‌شناس و تحلیلگر اصولگرا مدعی شد: وقتی مطالب آرامش بخش در کنار موضوعات انتقادی مطرح نشود و فقط مردم با یکسری تیترهای منفی و تلخ مواجه می شوند که نتیجه اش اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه خواهد بود.

نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است
نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است

آصفری گفت: غربی ها علاقمند نیستند بدون چراغ سبز آمریکا اقدامی انجام دهند. این پاسخ ایران می تواند صلح آمیز باشد. همواره گفتیم «موشک های ما برای صلح است»، امروز طرف مقابل متوجه قدرت موشک های ما شد و شلیک این موشک ها تأثیر مثبتی را در سیاست خارجی ما می تواند به دنبال داشته باشد.

ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه
ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه

روزنامه نزدیک به جریان قالیباف نوشت: هرچند که واکنش خاتمی نسبت به هم‌قطارانش با تأخیر مطرح شد؛ اما همین واکنش‌ها را می‌توان به‌عنوان مثالی در وحدت ملی ایران در مواجهه با برهه‌های سرنوشت‌ساز تعبیر کرد.  

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است