کد خبر : 279200
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - 11:10
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

رئیس پلیس راه استان اصفهان:

تصادفات مرگبار جاده‌ای در اصفهان ۱۰ درصد افزایش یافته است

رئیس پلیس راه استان اصفهان از افزایش ۱۰ درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

تصادفات مرگبار جاده‌ای در اصفهان ۱۰ درصد افزایش یافته است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ علی مولوی در نشست خبری با بیان اینکه کیفیت خودروهای داخلی تأثیر بسزایی در افزایش آمار تصادفات منجر به فوت دارد، اظهار داشت: در عین حال باید توجه داشت که عامل وقوع ۸۰ درصد تصادفات انسانی است ضمن اینکه کیفیت راه نیز در وقوع حوادث جاده‌ای بی تأثیر نیست.

به نوشته مهر؛ وی بدون اشاره به شمار تصادفات جرحی و منجر به فوت در جاده‌های استان اصفهان، گفت: در ۹ ماهه سال جاری شمار فوتی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته اما وقوع تصادفات مرگبار در نیمه نخست سال جاری ۱۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس راه استان اصفهان خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که وضعیت معیشتی و شرایط اجتماعی و محیطی نیز از دیگر عوامل تأثیر گذار بر افزایش تصادفات جاده‌ای است.

سرهنگ مولوی با بیان اینکه جان مردم خط قرمز ما است، افزود: برای ۳۳ دستگاه اجرایی در خصوص کاهش حوادث ترافیکی و جاده‌ای وظایفی تعیین شده است و هشت دستگاه از جمله پلیس راه نقش مستقیم در این مهم دارند.

وی با اشاره به اینکه پلیس راه سهم ۱۹ درصدی در کاهش حوادث ترافیکی دارد و وظایف خود را به طور جوی انجام می‌دهد، گفت: اگر سازمانی در اجرای وظایف خود در زمینه کاهش حوادث ترافیکی قصور کند، پلیس راه پیگیری می‌کند و ما خود در این زمینه از سایر دستگاه‌ها مطالبه گر هستیم؛ مانند معضل تقاطع گَوَرت که دغدغه چندین ساله بود و شاهد وقوع حوادث مرگبار بودیم که با پیگیری پلیس طی ماه‌های اخیر مشکل آن منطقه رفع شد.

رئیس پلیس راه استان اصفهان در ادامه از اجرای طرح زمستانه در محورهای مواصلاتی استان خبرداد و افزود: این طرح از ۲۱ آذر ماه در ۹ نقطه برف‌گیر استان اصفهان آغاز و نیرو و تجهیزات پلیس مستقر شده است و تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

توقیف ۵۰۰ خودروی شوتی در ۹ ماهه امسال

سرهنگ مولوی با اشاره به طرح ویژه پلیس برای برخورد با خودروهای شوتی (تیز رو)، گفت: یکی از اقدامات ویژه همکاران ما برخورد با خودروهای تیز رو است که کالا یا انسان به صورت غیر مجاز جا به جا می‌کنند و در همین راستا طی ۹ ماهه سال جاری بیش از ۵۰۰ دستگاه خودروی شوتی در جاده‌های استان توقیف و رانندگان آنها به دستگاه قضائی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: ترکیب ترافیک در این مسافت و ورودی شهرها یک دست نیست و خود همین سبب افزایش تصادفات شده است؛ ساماندهی نشدن صنوف اطراف جاده‌ها عاملی مهم در وقوع اینگونه تصادفات بوده و لازم است برای کاهش آن کنار گذر ایمن تعبیه شود.

اجرای طرح توقف- حرکت در آزادراه‌های اصفهان برای کاهش حوادث جاده‌ای

رئیس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه پلیس با سرعت‌های غیرمجاز بدون اغماض برخورد می‌کند، اظهار داشت: ۲ نوع تخلف رانندگی وجود دارد که اعتقاد داریم اگر با آنها به درستی برخورد کنیم، بر کاهش حوادث جاده‌ای مؤثر است؛ پلیس راه در خصوص بستن کمربند ایمنی و رعایت سرعت مجاز اگر سختگیرانه عمل کند، حوادث کاهش خواهد یافت.

سرهنگ مولوی افزود: در همین راستا پلیس راه استان اصفهان در جاده‌های شمالی و شرقی استان طرح توقف – حرکت را به تازگی اجرا کرده است و خودروها را در ورودی‌های استان محدوده سجزی و آزادراه کاشان متوقف می‌کند و پس از اندکی استراحت رانندگان دوباره به مسیر خود ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی در ورودی‌های استان اصفهان در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: مدتی تصادفات وانت بارها در آزادراه کنار گذر شرق زیاد شده بود در حالی که پیش‌تر و قبل از افتتاح این مسیر به دلیل تردد وانت بارها از آزادراه معلم و ترافیک سنگین آن، وانت‌بارها دچار حادثه نمی‌شدند؛ علت آن را که بررسی کردیم متوجه شدیم رانندگان وقتی از کنار گذر شرق تردد می‌کنند دچار یک نواختی می‌شوند و از این رو اجرای طرح (توقف- حرکت) در آزادراه کلید خورد.

به گفته رئیس پلیس راه استان اصفهان، توقف خودروها در طرح توقف- حرکت در آزادراه‌ها و ورودی‌های استان، اجباری است و هم اینک در محدوده کوهپایه- نائین و محورهای ظفرقند نایین- اردستان نیز در حال اجرا است.

اجرای طرح (اتوبوس آموزش سیار) در راه‌های روستایی

سرهنگ مولوی همچنین به اجرای طرح (اتوبوس آموزش) در مناطق روستایی استان اشاره کرد و گفت: امروز یکی از مؤلفه‌های ارتقای ایمنی در سطح کشور آموزش و فرهنگ سازی است که این مهم با طرح اتوبوس آموزش سیار در دستور کار راه‌های روستایی استان قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: اتوبوس آموزش تمامی مطالب در بحث آموزش راهنمایی و رانندگی را در اختیار کاربران آسیب پذیر قرار می‌دهد زیرا بر اساس آمارهای موجود عامل ۲۰ درصد از حوادث رانندگی در راه‌های روستایی موتور سیکلت سواران و وانت بارها هستند و این طرح هم در مدارس و با همکاری سازمان راهداری در حاشیه راه‌ها اجرا می‌شود.

اصحاب رسانه در پایان نشست خبری از اتوبوس آموزش سیار و مجهز پلیس راه استان اصفهان بازدید کردند.

اخبار مرتبط:
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر اصفهان خبر داد.

۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

معاون نیروی انتظامی استان اصفهان از کشف ۵۵ کیلو تریاک ودستگیری ۲ سوداگر مرگ توسط مأموران یگان تکاوری اصفهان خبر داد.

سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد
سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ملی و موات داخل حریم و محدوده استان اصفهان بین سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ تحصیل شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است