کد خبر : 278214
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - 17:36
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

ابراهیم فیاض: ترکیب مجلس دوازدهم به شدت متنوع خواهد بود

تحلیلگر اصولگرا کشور مدعی شد: : پیش بینی می کنم ترکیب مجلس دوازدهم به شدت متنوع خواهد بود که در آن اقلیت و اکثریت معنا ندارد چون از گرایش جریانی به اصولگرا و اصلاح طلبی مبری است.

ابراهیم فیاض: ترکیب مجلس دوازدهم به شدت متنوع خواهد بود

به گزارش سایت خبری مدارا: فردانیوز نوشت: با اعلام نتایج بررسی صلاحیت نامزدها،انتخابات مجلس وارد فاز اصلی خود شد و از حالا به بعد باید شاهد اعلام ائتلاف ها و فهرست های انتخاباتی باشیم. برخی معتقدند رقابت در انتخابات جدی خواهد بود و این مسئله منجر به تشکیل فراکسیون اقلیت قوی خواهد شد.

ابراهیم فیاض درباره ترکیب مجلس آینده گفت: مشارکت در حال اوج گیری است وقتی به حوزه های انتخابیه نگاه می کنیم تعدد نامزدها بسیار است مثلا در کازرون ۳۰ نفر برای ورود به مجلس با هم رقابت خواهند کرد. این موضوع درباره سایر حوزه های تک نماینده نیز صدق می کند.

وی با اشاره به معادلات قومی، محلی و جنسیتی در شهرستان ها افزود: پیش بینی می کنم ترکیب مجلس دوازدهم به شدت متنوع خواهد بود که در آن اقلیت و اکثریت معنا ندارد چون از گرایش جریانی به اصولگرا و اصلاح طلبی مبری است. هر کسی به مجلس آینده راه پیدا می کند براساس تعهد و تخصصش خواهد بود بنابراین همه نمایندگان در مجلس آینده نقش ایفا می کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی بنیه تخصصی، دانش و علمی مجلس آینده را قوی و پررنگ خواند و اظهار کرد: در رقابت بر سر کرسی های مجلس آنقدر جدی و تنگاتنگ خواهد بود که تعیین تکلیف بسیاری از کرسی های مجلس به دور دوم خواهد کشید. معتقدم بر اثر این رقابت ها سطح فکری و آگاهی جامعه به شدت  بالا خواهد رفت. بعد از انتخابات نیز نامزد پیروز تمام ایده های توسعه ای رقبای خود را پیگیری می کند که این مسئله نقطه عطفی برای پیشرفت کشور می شود.

اخبار مرتبط:
رئیس پارلمان اروپا حمله موشکی ایران به اسرائیل را محکوم کرد
رئیس پارلمان اروپا حمله موشکی ایران به اسرائیل را محکوم کرد

رئیس پارلمان اروپا: حمله ایران را محکوم می کنیم و به تلاش برای توقف تشدید و تشدید اوضاع به سمت خونریزی بیشتر ادامه می دهیم.

سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم
سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحرونوت به نقل از منابع اسرائیلی مدعی شد ۹۹ درصد از حملات موشکی ایران رهگیری شد.

پلیس: زورگیران اتوبان صدر تهران را دستگیر کردیم
پلیس: زورگیران اتوبان صدر تهران را دستگیر کردیم

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی تهران بزرگ از دستگیری متهمان زورگیری در اتوبان صدر خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است