کد خبر : 277892
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - 12:03
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

کاهش ۱۰ درصدی ارزش بیت‌کوین

قیمت بیت‌کوین در روز چهارشنبه به‌ناگهان ۹.۲۲درصد سقوط کرد و هنوز هم نتوانسته است این کاهش را جبران کند.

کاهش ۱۰ درصدی ارزش بیت‌کوین
به گزارش سایت خبری مدارا؛ تسنیم نوشت: شرایط بیت‌کوین پس از کاهش قیمت ۹.۲۲درصدی چند روز گذشته، هنوز هم بهبود پیدا نکرده است.
این ارز مجازی تغییر چندانی در معاملات روز پنجشنبه نداشت و در حدود ۴۳۰۵۶ دلار معامله شد، یعنی یک افزایش ناچیز نسبت به روز چهارشنبه، اما هنوز هم ۶.۲ درصد نسبت به اوج قیمت خود فاصله دارد.
قیمت بیت‌کوین در دوم ژانویه سال جدید میلادی به بالاترین رقم طی ۲۱ ماه گذشته رسید که دلیل آن خوشبینی نسبت به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای تصویب اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین بود، این اتفاق ارتباط مستقیمی با قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین دارد.
قیمت بیت‌کوین به‌همراه کل بازار ارزهای مجازی به‌ناگهان در روز چهارشنبه سقوط کرد. بسیاری عقیده دارند دلیل آن  یادداشت مارکوس تیلن، تحلیلگر متریکس‌پورت بوده است که عقیده دارد کمیسیون بورس و اوراق بهادار پیشنهاد تأسیس این صندوق را در این ماه رد خواهد کرد.
سقوط ارزش بیت‌کوین باعث نقد شدن بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارزهای مجازی در صرافی‌های بزرگ دنیا شد.
جیهان وو، مؤسس شرکت خدمات مالی متریکس‌پورت در پاسخ به این عکس‌العمل بازار گفت: «واقع‌بینانه نیست که تصور کنیم یک گزارش متریکس‌پورت می‌تواند باعث سقوط یک بازار تریلیون دلاری شود».
وی همچنین گفت:«با توجه به تاریخچه بیت‌کوین و دورنمای آن در آینده، بی‌ثباتی فعلی و عدم اطمینان نسبت به تأسیس صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین در ژانویه ۲۰۲۴، در نهایت اهمیتی ندارند».
اخبار مرتبط:
دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند
دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند

روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس‌ دولت سیزدهم نوشت: در اظهارنظری یکی از نمایندگان مجلس خواستار برکناری وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی شده است که ابراز چنین سخنی نیز در شرایط جنگ ترکیبی و اقتصادی مانند آن است که در عملیات نظامی، فرمانده میدانی تضعیف و تخریب شود!

هرکیلو گوشت قرمز به ۹۲۰هزارتومان رسید / تخم‌مرغ شانه‌ای ۱۲۰ هزارتومان شد I ببینید
هرکیلو گوشت قرمز به ۹۲۰هزارتومان رسید / تخم‌مرغ شانه‌ای ۱۲۰ هزارتومان شد I ببینید

در حال حاضر هر کیلو گوشت مرغ بین ۸۴ تا ۸۵ هزار تومان بوده است. هر کیلو گوشت قرمز بین ۶۲۰ تا ۹۲۰ هزار تومان متغیر و این عدد برای تنظیم بازار حدود ۳۱۰ هزار تومان اعلام شده است.

درگیری ایران و اسرائیل نفت را ۱۰۰ دلار می‌کند
درگیری ایران و اسرائیل نفت را ۱۰۰ دلار می‌کند

اکنون پس از رکوردشکنی کم سابقه قیمت نفت در هفته گذشته جدیدترین پیش‌بینی‌ها از احتمال صعود قیمت نفت تا کانال ۱۰۰ دلار و بالاتر خبر می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است