کد خبر : 276777
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - 03:09
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

افتتاح آزادراه اصفهان-شیراز ترافیک محور شهرضا را افزایش داده است

فرماندار شهرضا گفت: آمار تصادفات جرحی و فوتی در محور شهرضا- اصفهان افزایش پیدا کرده و با افتتاح آزادراه اصفهان-شیراز ۲۰ درصد حجم ترافیک این محور افزایش یافته است.

افتتاح آزادراه اصفهان-شیراز ترافیک محور شهرضا را افزایش داده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدامیر جعفری، فرماندار شهرضا مراسم تکریم و معارفه شهردار شهرضا با اشاره به ابلاغ طرح تفصیلی شهرضا بعد از ۲ سال اظهار داشت: طرح تفصیلی چراغ آینده شهر است و ظرفیت‌های گسترده‌ای در این طرح دیده شده است.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه محور شش خطه کردن شهرضا به اصفهان در حال انجام است، گفت: آمار تصادفات جرحی و فوتی در محور شهرضا- اصفهان افزایش پیدا کرده و با افتتاح آزادراه اصفهان به شیراز ۲۰ درصد حجم ترافیک این محور افزایش پیدا کرده است.

جعفری بیان کرد: محور شهرضا به اصفهان به دلیل اجرای ۴ زیرگذر و پروژه ۶ خطه کردن به یک محوطه کارگاهی تبدیل شده است و حجم خطر را بالا برده است، خط کشی جاده و نصب علائم هشداردهنده در این محور باقی مانده است و امیدواریم در شورای ترافیک استان به این پروژه سرعت بخشیده شود تا در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

فرماندار شهرضا با اشاره به خریداری ۱۲ دستگاه اتوبوس و نوسازی ۷۵ دستگاه تاکسی عنوان کرد: در شورای ترافیک شهرضا ۳۱ نقطه حادثه‌خیز شهری مصوب شد که از این تعداد تنها ۳ نقطه حادثه خیز باقی مانده است که ۲ نقطه با نصب دوربین ایمن‌سازی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه یکی از معضلات شهرضا آب است، خاطرنشان کرد: پروژه انتقال آب از جنوب به شهرضا در حال انجام است و امیدواریم تا سال آینده آب شرب این شهر تامین شود.

جعفری با بیان اینکه کارهای بزرگی در حوزه عمرانی، آزادسازی و خیابان‌کشی‌های جدید پیش رو است، گفت: کارهای بسیار زیادی در این شهر بر زمین مانده است و امیدواریم با همت و روحیه جهادی شهردار شهرضا این کارها دنبال شود.

استفاده از سرمایه‌های اجتماعی برای پیشرفت شهرضا

حمید شهبازی، شهردار شهرضا نیز در ادامه این مراسم گفت: با استفاده از همه سرمایه‌های اجتماعی و انسانی شهر برای رشد و تعالی این شهر قدم برمی‌داریم.

وی با بیان اینکه به گفته یکی از مراجع تقلید، شهرضا شهر مقدسی است، افزود: دارا بودن شهدای سرافراز چون شهید همت، علما، حکما و عرفا و شخصیت ‌های بزرگی در بلندای تاریخ این شهر منشأ خیر و اثر بوده‌اند، امیدوارم بتوانم منشأ خیر و اثر در این شهر بزرگ باشم.

شهبازی با بیان اینکه شهرضا ششمین شهر کشور دارای شهرداری بوده است و از بسیاری از مراکز استان‌ها پیشگام‌تر بوده خاطرنشان کرد: مردم شهرضا مردمی انقلابی و ولایت مدار هستند و در همه صحنه‌ها حضور دارند و این وظیفه مسؤولان را سنگین‌تر می‌کند.

اخبار مرتبط:
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون به بیش از ۲۴ هزار و ۱۰۰ متقاضی در شهرهای جدید استان (بهارستان، فولادشهر و مجلسی) اختصاص یافته است.

تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت
تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از فوت سه نفر و مصدومیت یک نفر دیگر در تصادف پیکان و کامیون در فولادشهر خبر داد.

۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است
۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: این سازمان ۲۳۰۰ خانواده دارای فرزند چند قلو را تحت پوشش دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است