کد خبر : 275061
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - 14:19
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

محمدعلی پورمختار: اصولگرایان می‌توانند با قرعه‌کشی لیست انتخاباتی خودشان را بِبندند

فعال سیاسی اصولگرا مدعی شد: اصل این موضوع یعنی رسیدن به لیست واحد در شهرهای بزرگ و به ویژه تهران برای اصولگرایان بسیار ضروری است. لازمه‌اش هم این است که گروه‌ها و جمعیت‌هایی که در این عرصه فعال هستند بر نقاط مشترک تأکید و بر نقاطی که می‌تواند بر نامزدهای هر یک از گروه‌ها مصداق پیدا کند توافق کنند. حالا شاید به عددی بیش از 30نفر در تهران هم برسند که در آن صورت می‌توانند از طریق قرعه افراد را وارد لیست کنند.

محمدعلی پورمختار: اصولگرایان می‌توانند با قرعه‌کشی لیست انتخاباتی خودشان را بِبندند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نامه نیوز نوشت: هرچه به سمت انتخابات پیش می‌رویم موضوع ارائه لیست واحد از سوی اصولگرایان جدی‌تر می‌شود؛ چنانکه اخیرا محمدرضا باهنر با مطرح‌کردن اینکه اصلاح‌طلبان لیست واحد خواهند داد گفت که در این شرایط بسیار ضروری است که همه اصولگرایان به سمت وحدت بروند.

محمدعلی پورمختار، فعال سیاسی اصولگرا، درباره این موضوع گفت: «اصل این موضوع یعنی رسیدن به لیست واحد در شهرهای بزرگ و به ویژه تهران برای اصولگرایان بسیار ضروری است. لازمه‌اش هم این است که گروه‌ها و جمعیت‌هایی که در این عرصه فعال هستند بر نقاط مشترک تأکید و بر نقاطی که می‌تواند بر نامزدهای هر یک از گروه‌ها مصداق پیدا کند توافق کنند. حالا شاید به عددی بیش از ۳۰نفر در تهران هم برسند که در آن صورت می‌توانند از طریق قرعه افراد را وارد لیست کنند. حالا ممکن است بگویند می‌خواهیم درون جبهه اصولگرایی رقابت کنیم که این نگاه به هیچ‌وجه منطقی نیست زیرا در هر صورت جریان اصلاحات گرچه به صورت جریانی و حزبی تا امروز سکوت کرده یا اخبار متناقضی از آنها بیرون می‌آید یا می‌گویند درباره انتخابات تصمیمی نگرفته‌ایم اما به نظر می‌رسد آنها به صورت انفرادی نفرات خود را وارد انتخابات می‌کنند زیرا نمی‌خواهند با اعلام اسامی نفرات خود را بسوزانند یا تمرکز اصولگرایان را بر آنها جلب کنند».

او ادامه داد: «به نظر می‌رسد اگر اصولگرایان به وحدت نرسند اصلاح‌طلبان پیش‌روی می‌کنند. همه گروه‌های اصولگرایی باید بر معیارهایی که دارند کار کنند تا در نهایت به معیارهای مشترکی برسند تا بر آن اساس افراد را در لیست قرار دهند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «همه گروه‌های اصولگرایی باید بکوشند تا زیاده‌خواهی‌ها را کاهش دهند تا همه جریان‌ها به هم نزدیک شوند. یک طیف نباید خود را حق مطلق بداند و دیگر جریان‌ها را ناخالص معرفی کند. چنین نباید باشد که همه باید خود را با آن طیف بسنجند. به نظر من این موضوع انجام‌شدنی است به شرط اینکه دوستان ما در جریان‌ها بتوانند گذشت کنند و معیارهایشان را با معیارهای پایه تطیبق دهند».

پورمختار در پایان گفت: «وقتی پای ارزش‌ها و منافع ملی به میان می‌آید طبیعتا همه گروه‌های اصولگرایی باید ایثارگری داشته باشند و یک مقدار در حوزه تعیین معیارها به حداقل‌ها اکتفا کنند تا بقیه هم وارد میدان شوند اما اگر به هر حال یک گروه با هر شرایطی نخواهد به وحدت برسد طبیعی است بقیه گروه‌ها منتظر آن گروه نمی‌مانند و بدون آن طیف لیست خود را می‌دهد و آن طیف خاص در اقلیت قرار می‌گیرد و همان چندکرسی که می‌توانست به دست آورد را هم از دست بدهد».

اخبار مرتبط:
اصلاح‌طلبان شاید برای دفع خطر با اصولگرایان ائتلاف کنند
اصلاح‌طلبان شاید برای دفع خطر با اصولگرایان ائتلاف کنند

عضو جبهه اصلاحات گفت: راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات‌های بعد از 96، این است که سراغ کاندیدای نیابتی نروند. اصلاح طلبان با کاندیدای اصلاح طلب می‌آیند. ما دنبال مشارکت هویتی هستیم. البته ممکن است با توجه به شرایط خاص، به سمت دیگری حرکت کند، به شکلی که بخواهد برای دفع یک خطر، مثل جبهه پایداری، سراغ ائتلاف با دیگر اصولگرایان بروند.

وکیل محمد سیدنژاد، وکیل کلاهبرداری در مشهد
وکیل محمد سیدنژاد، وکیل کلاهبرداری در مشهد

در سال‌های اخیر، تعداد دعاوی کلاهبرداری در ایران به طور قابل توجهی افزایش یافته است. افزایش استفاده از اینترنت و تکنولوژی‌های جدید، فرصت‌های بیشتری برای کلاهبرداری‌های اینترنتی و تقلب‌های مالی فراهم کرده است. به همین دلیل، نیاز به وکلای متخصص در این زمینه بیش از پیش احساس می‌شود. وکیل کلاهبرداری در مشهد نیز به دلیل رشد سریع این شهر و افزایش پرونده‌های کلاهبرداری، بسیار مورد نیاز و پرکار است.

روزنامه اصولگرا: در انتخابات ریاست جمهوری تیرماه، احترام شهید رئیسی را نگه دارید
روزنامه اصولگرا: در انتخابات ریاست جمهوری تیرماه، احترام شهید رئیسی را نگه دارید

جوان نوشت: در انتخابات ریاست جمهوری تیر ماه سال جاری، کاش احترام شهید و احترام احساسات عزادار مردم پاس داشته شود. هر کسی برنامه‌اش را بگوید و مواضعش را اعلام کند و تمام و تشخیص دوری و نزدیکی به خط فکری و عملی رئیس‌جمهور شهید و قضاوت خوبی و بدی آن را بر عهده خود مردم بگذارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است