کد خبر : 275058
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - 19:31
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

مدیر بنیاد عفاف و حجاب: بی‌حجابی یک بیماری است

نوروزی گفت: امروز مسأله فقط رعایت حجاب نیست، بلکه خانواده و جایگاه زن تحت الشعاع این حجب و عفت خواهد بود. معضلی به نام بی‌حجابی مانند بیماری است که رفته رفته در کنه جامعه ریشه می‌کند و آن جامعه را از درون می‌پوساند؛ بنابراین معطلی و بلاتکلیفی در این حوزه قابل قبول نیست.

مدیر بنیاد عفاف و حجاب: بی‌حجابی یک بیماری است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ تسنیم نوشت: طهورا نوروزی مدیر عامل بنیاد ملی عفاف و حجاب ضمن بیان این مطلب که لایحه عفاف و حجاب در مجمع تشخیص مصلحت نظام تأیید و به شورای نگهبان ارسال شده است، گفت: لایحه عفاف و حجاب به عنوان یکی از مسائل مهم فرهنگی و نیاز اساسی امروز کشور، متأسفانه در ورطه سیاست زدگی از سوی برخی افراد قرار گرفته است. این در حالی است که مباحث فرهنگی هیچ ارتباطی با سیاست و به قولی انتخابات نداشته و ندارد.

وی افزود: چرا با موضوع حجاب سیاسی کاری می‌کنیم؟ موضوع مهم فرهنگی کشور نیازی به سیاسی کاری ندارد. موضوعات فرهنگی، فرصت برای نظام و انقلاب است. چرا باید به آن نگاه سیاسی داشته باشیم؟

نوروزی در ادامه با اشاره به ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر دستکاری لایحه عفاف و حجاب قبل از ارسال به شورای نگهبان گفت: اینکه آیا این اتفاق افتاده است یا خیر باید اشخاص دیگری پاسخگو باشند.

به گفته مدیر عامل بنیاد عفاف و حجاب، در حال حاضر حجاب به عنوان مسأله فرهنگی کشور نباید معطل انتخابات بماند و جریان‌های سیاسی در هر سو و با هر گرایش نباید مسائل فرهنگی را در کشور تعیین تکلیف کنند.

وی با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه مسائل فرهنگی مانند نَفَس و هوا در جامعه جریان دارد، گفت: بی تردید این معطل ماندن در عرصه فرهنگ و قائم کردن آن به انتخابات و موضوعات سیاسی کشور، کاملاً با فرامین معظم له مغایرت دارد. رهبر معظم انقلاب همیشه در منویاتشان از فعالان، دولتمردان، نمایندگان، کارگزاران می‌خواهند که مسائل فرهنگی را تحت الشعاع سیاست نکنند.

نوروزی خاطرنشان کرد: کسانی که چنین نگاهی به مباحث فرهنگی دارند، تیشه به ریشه فرهنگ کشور می‌زنند. با معطل کردن موضوعات فرهنگی آن هم در زمانه‌ای که کشور با یک شبیخون فرهنگی آن هم در موضوع حجاب روبروست، چیزی به سبد آرای انتخاباتی اضافه نخواهدکرد. بی شک مواضع سیاسی برخی مسئولان با این عملکرد محقق نخواهد شد و اگر برخی نگاهشان به این موضع گیری ها، کسب سبد آرای انتخاباتی است، راه به جایی نخواهند برد و اگر در این زمینه به دنبال مماشات هستند، در حال حاضر مماشات درمقوله حجاب به نهاد خانواده و کارکرد‌های آن ضربه خواهد زد.

مدیر عامل بنیاد ملی عفاف و حجاب با اشاره به این مطلب که نباید در مسائل فرهنگی بازی سیاسی راه بیندازیم، گفت: امروز مسأله فقط رعایت حجاب نیست، بلکه خانواده و جایگاه زن تحت الشعاع این حجب و عفت خواهد بود. معضلی به نام بی‌حجابی مانند بیماری است که رفته رفته در کنه جامعه ریشه می‌کند و آن جامعه را از درون می‌پوساند؛ بنابراین معطلی و بلاتکلیفی در این حوزه قابل قبول نیست.

به گفته نوروزی دشمن به دنبال این است که مقوله حجاب را سیاسی کند و برخی با این رفتارها، همگرا با اهداف دشمن حرکت می‌کنند و این موضوع را به سیاست گره می‌زنند. هر جریان سیاسی که در کشور حاکم شود، مسأله فرهنگ حجاب تحت الشعاع نگرش آن جریان نخواهد بود.

وی با اشاره به اجرای لایحه عفاف و حجاب در کشور به عنوان مطالبه اکثریت مردم به ویژه جامعه زنان و نگاه قالب فرهنگی و فرصت محور در لایحه عفاف و حجاب گفت: بدون تردید اجرای لایحه عفاف و حجاب مطالبه مردم است، چون اصل در این لایحه صیانت از خانواده و حفظ حرمت جایگاه زن است.

مدیر عامل بنیاد عفاف و حجاب ضمن اشاره به تفکر اصلاح طلبان در موضوع حجاب، گفت: دیگرانی که سایر جریانات سیاسی را در موضوعاتی مثل عفاف و حجاب نقد می‌کنند، نباید خودشان را در این ورطه گرفتار کنند. امروز نباید کسانی که ادعای انقلابی گری دارند مسائل فرهنگی را قائم به تغییرات سیاسی در کشور کرده و مسئله عفاف و حجاب را معطل انتخابات کنند.

اخبار مرتبط:
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است

نماینده دمجلس یازدهم در خصوص ریاست مجلس دوازدهم و گمانه‌زنی‌ها درباره کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: احتمال می‌دهم محمد باقر قالیباف با رای کمتری برای ریاست مجلس انتخاب شود. رای دهندگان مجلس از او می‌خواهند اگر به او رای دادند و رئیس مجلس شد، دیگر برای ریاست جمهوری ثبت نام نکند و این یک مانع مهمی جلو روی وی است.

مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد
مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد

نامزد ریاست مجلس دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجالس گذشته کارهای خوبی کردند. مجلس یازدهم لقب مجلس انقلاب را از رهبری گرفت ایا نمی‌تواند مجلس بهتری باشد و آیا مجلس دوازدهم می‌تواند بهتر از مجلس گذشته باشد؟ اگر قرار باشد ریل گذاری همان ریل گذاری گذشته باشد و همان کادر پروازی رئیس باشد کارهای مجلس پیش نخواهد رفت. باید تغییر ایجاد کرد. مجلس باید وارد مسیر ریل گذاری جدید شود.

آذر منصوری: جبهه اصلاحات هنوز هیچ تصمیمی درباره انتخابات نگرفته است
آذر منصوری: جبهه اصلاحات هنوز هیچ تصمیمی درباره انتخابات نگرفته است

آذر منصوری، رییس جبهه اصلاحات در توئیتی نوشت: جبهه اصلاحات ایران هنوز هیچ مصوبه‌ای در مورد انتخابات ریاست جمهوری نداشته است. گفتگو‌ها ادامه دارد و مواضع جبهه در این ارتباط از طریق بیانیه، اطلاعیه‌ها و سخنگوی این تشکیلات اعلام می‌شود. ‏کلیه اخبار یا نقل قول‌های دیگری که در این زمینه منتشر می‌شود، فاقد اعتبار است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است