کد خبر : 274832
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - 12:05
دسته‌بندی : اجتماعی، برگزیده ها
چاپ

اعتراض روزنامه اصولگرا به گران بودن قیمت بلیت متروی تهران – پرند

روزنامه فرهیختگان نوشت: میزان دریافتی حقوق یک کارگر در سال 1402 و براساس تصویب وزارت کار رقمی حدود 7 میلیون و 300 هزار تومان است. اگر قرار است یک کارگر هر روز 30 هزار تومان برای خرید بلیت متروی پرند پرداخت کند، در عمل یک‌هفتم حقوق او صرف هزینه حمل‌و‌نقل آن هم حمل‌و‌نقل عمومی می‌شود.

اعتراض روزنامه اصولگرا به گران بودن قیمت بلیت متروی تهران – پرند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روزنامه فرهیختگان از بالا بودن قیمت بلیت متروی پرند انتقاد کرد و نوشت:بالاخره پس از انتظار ۱۸‌ساله متروی پرند در دو باند، ۹ آذر‌ماه با حضور رئیس‌جمهور و مدیران شهرداری تهران افتتاح شد. در روزهای اول افتتاح این خط از مترو؛ ماجرا و کش و قوس‌هایی درباره قیمت بلیت متروی پرند به‌وجود آمد و تا چند روز اول افتتاح، همچنان قیمت بلیت متروی پرند مشخص نبود. تا اینکه در جلسه علنی ۱۴ آذرماه شورای شهر تهران قیمت ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان توسط شورای تصویب شد.

این روزنامه افزوده است: میزان دریافتی حقوق یک کارگر در سال ۱۴۰۲ و براساس تصویب وزارت کار رقمی حدود ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. اگر قرار است یک کارگر هر روز ۳۰ هزار تومان برای خرید بلیت متروی پرند پرداخت کند، در عمل یک‌هفتم حقوق او صرف هزینه حمل‌و‌نقل آن هم حمل‌و‌نقل عمومی می‌شود. این هزینه البته بدون درنظر گرفتن هزینه احتمالی تاکسی تا مترو یا مترو تا محل کار است و خالص هزینه مترو ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود. ظاهرا آنچه در این بین و به هنگام تصویب قیمت متروی پرند به آن توجه نشده است، به صرفه بودن قیمت حمل‌و‌نقل عمومی و درنظر گرفتن قشر کارگر است که با حداقل حقوقشان، یک‌هفتم درآمدشان صرف خرید بلیت مترو خواهد شد.

اخبار مرتبط:
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است

سید مهدی حسینی، معاون سابق وزارت نفت بیان کرد: الان آمریکا نزدیک انتخابات است، از مدتی که رقابت‌های انتخاباتی شروع شده، آمریکا به شدت برای کسب رأی بیشتر، نیاز به نرخ پایین بنزین دارد. آمریکایی‌ها به سرعت نسبت به قیمت بنزین و نفت عکس العمل نشان می‌دهند. بنابراین در این شرایط، دولت بایدن تلاش می‌کند تولید نفت بالا برود و ایران نیز در این بین فرصت تولید بیشتر پیدا می‌کند. من تصور می‌کنم صحبت آقای ظریف که گفته‌اند در دولت بایدن، فروش نفت آسان شده، صحبت درستی است. آمریکایی‌ها می‌خواهند قیمت تابلو پمپ بنزین‌ها پایین باشد و به ایران هم اجازه می‌دهد که عرضه را زیاد کند.

مشاور قاضی‌زاده هاشمی: ظریف ما را از ترامپ قمارباز می‌ترساند
مشاور قاضی‌زاده هاشمی: ظریف ما را از ترامپ قمارباز می‌ترساند

صالح اسکندری از همراهان قاضی زاده هاشمی به تندی از محمد جواد ظریف انتقاد کرد. او گفت: مسئله اساسی کشور برجام نیست؛ میت برجام را دوباره از گور بیرون کشیدند و کافور تازگی به آن می‌زنند.

حمله قاضی‌زاده هاشمی به حسن روحانی: رفته بودند با کدخدا بسازند، اما هم خدا را از دست دادند، هم اهالی ده را
حمله قاضی‌زاده هاشمی به حسن روحانی: رفته بودند با کدخدا بسازند، اما هم خدا را از دست دادند، هم اهالی ده را

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حمله به روحانی گفت که بعضی‌ها رفته بودند با کدخدا بسازند، هم خدا را از دست دادند هم اهالی ده را.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است