کد خبر : 274436
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - 16:08
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

حجت الاسلام محمدحسین پورثانی:

دانش‌آموزان باید با لباس اسلامی آشنا شوند

پورثانی گفت: موضوع مد و لباس در آموزش و پرورش دنبال می‌شود، خروجی این حرکت باید موضوعی باشد که دانش آموزان با مد و لباس اسلامی ایرانی آشنا شوند و در عمل آن را مورد استفاده قرار دهند.

دانش‌آموزان باید با لباس اسلامی آشنا شوند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: حجت الاسلام محمدحسین پورثانی در جلسه هم‌اندیشی کارگروه مد و لباس اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش با توجه به تکثر فعالیت‌ها باید توجه ویژه‌ای در اجرایی کردن فعالیت‌ها و برنامه‌ها در حوزه عفاف و حجاب داشته باشد.

وی افزود: موضوع مد و لباس در آموزش و پرورش دنبال می‌شود، خروجی این حرکت باید موضوعی باشد که دانش آموزان با مد و لباس اسلامی ایرانی آشنا شوند و در عمل آن را مورد استفاده قرار دهند.

پورثانی بیان کرد: علاوه بر ساماندهی موضوع لباس فرم در آموزش و پرورش باید اقدامات ویژه‌ای در بحث عفاف و حجاب و مد و لباس در بین دانش آموزان انجام شود.

سجاد لطفی رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در این جلسه با بیان فعالیت این کارگروه گفت: این کارگروه ۳ عضو اصلی دارد که این اعضا شامل وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت صمت است.

وی همچنین با تاکید بر جامعه پذیرکردن عفاف و حجاب در بین دانش آموزان افزود: توسعه و تعمیق آگاهی و باورهای دانش آموزان نسبت به مولفه‌های اسلام و پوشش، آشنا کردن دانش آموزان با شیوه‌های غرب در زمینه اشاعه الگوهای رفتاری، معرفی نمادها و الگوهای ایرانی اسلامی در زمینه پوشش از طریق کتب درسی، فراهم کردن زمینه برای لباس مناسب دانش‌آموزان و کارکنان مدارس و … از جمله موارد مهم در این کارگروه به شمار می‌آید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، گفتنی است در این جلسه مشاور وزیر آموزش و پرورش و سرپرست انجمن اولیاء و مربیان نیز حضور داشت و اعضای حاضر از معاونت آموزش متوسطه و سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی نیز به بیان نکات مورد نظر پیرامون بحث جلسه پرداختند.

اخبار مرتبط:
قلع و قمع درختان پارک قیطریه برای ساخت مسجد
قلع و قمع درختان پارک قیطریه برای ساخت مسجد

چند روز است که قسمت غربی پارک قیطریه را یک حصار بزرگ کشیده‌اند و از قرار معلوم می‌خواهند آنجا را مسجد و مغازه بسازند.

معین‌الدین سعیدی: ۴۰۰ هزار نفر درگیر سیل در سیستان و بلوچستان هستند /  مَردم به شدت دچار مشکل هستند
معین‌الدین سعیدی: ۴۰۰ هزار نفر درگیر سیل در سیستان و بلوچستان هستند / مَردم به شدت دچار مشکل هستند

نماینده مجلس، درباره سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان به «انتخاب» گفت: متأسفانه با بارندگی‌های وحشتناک اخیر که از توفان گونو هم سخت‌تر بود. در شهرستان‌های جنوب استان به شدت دچار سیل هستیم. زیرساخت مدیریت بحران وجود ندارد و از طرفی هم تمام راه‌های اصلی مخصوصا در شهرستان‌های چابهار و کنارک و قصر قند مسدود شده‌اند. در این شرایط ما انتظار داریم که مقداری به مردم توجه کنند و انتخابات همه چیز را تحت تأثیر قرار ندهد.

تهران فردا بَرفی می‌شود
تهران فردا بَرفی می‌شود

اداره هواشناسی تهران، دمای هوای صبح امروز پایتخت را ۴ درجه زیر صفر اعلام کرد. هوای پایتخت از دیروز حدود ۳ درجه سردتر شده. برای فردا بارش برف پیش‌بینی شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است