کد خبر : 274216
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - 11:03
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

حمایت از ۱۰ طرح پژوهشی دانشجویان اصفهان توسط وزارت بهداشت

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:وزارت بهداشت از ۱۰طرح پژوهشی دانشجویان اصفهان حمایت می‌کند که ۸ طرح ازسوی وزارت و ۲طرح را دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حمایت می‌کند.

حمایت از ۱۰ طرح پژوهشی دانشجویان اصفهان توسط وزارت بهداشت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ غلامرضا عسگری در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته پژوهش اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طرح‌های پژوهشی کلان کاربردی، اثرگذار و تقاضا محور حمایت می‌کند به طوری که سال گذشته ۴۰ طرح از اصفهان در این زمینه به تهران معرفی شد که از بین آنها ۱۰ طرح مصوب شدند که بیشترین تعداد در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

به نوشته مهر؛ وی افزود: از بین ۱۰ طرح مصوب دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مقرر شد بودجه هشت طرح به میزان ۷۰ میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت و ۲ طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال توسط خود دانشگاه تأمین شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: سالانه حدود یک هزار و ۵۰۰ طرح در این دانشگاه توسط کمیته‌های اخلاق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین محسن شهریاری، مدیر فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به افزایش تعداد کمیته‌های اخلاق در این دانشگاه از سه کمیته در سال ۱۳۹۷ به هفت کمیته در سال جاری، افزود: این امر سبب کوتاه‌تر شدن زمان رسیدگی به طرح‌ها از ۲۰ تا ۳۰ روز به کمتر از ۱۹ روز شده است.

وی تصریح کرد: بررسی طرح‌های پژوهشی توسط کمیته‌های اخلاق بمنظور پیشگیری از انحراف در پژوهش، قبل و حین انجام طرح صورت می‌گیرد که حساسیت آن برای طرح‌هایی که درباره گروه‌های آسیب پذیر مانند کودکان یا بیماران روانی انجام می‌شود، بیشتر است.

مدیر فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز با اشاره به فعالیت ۲ مرکز نوآوری سلامت و سلامت دیجیتال در این دانشگاه، گفت: هشت تیم فناور در مرکز نوآوری سلامت دیجیتال و ۱۲ مرکز فناور در مرکز نوآوری سلامت فعالیت دارند.

مسعود ریسمانچیان افزود: ۲ مرکز رشد فناوری در زمینه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی هرکدام به ترتیب با ۶ و ۳۷ شرکت فعال نیز در این دانشگاه فعال است.

اخبار مرتبط:
۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی در اصفهان رونمایی شد
۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی در اصفهان رونمایی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: با حضور فرمانده پلیس راه کشور از ۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی رونمایی شد تا این تجهیزات در اختیار ۵۶ شهر استان قرار گیرد.

یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود
یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: یک سوم بودجه شهرداری اصفهان در سال ۱۴۰۳ از محل ساخت و ساز تأمین خواهد شد.

جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت
جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از کاهش ۵۷ درصدی وقوع جرائم مشهود در حوزه اراضی ملی در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ خبرداد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است