کد خبر : 274210
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - 10:52
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل گمرکات استان اصفهان خبرداد؛

افزایش ۲۰ درصدی وزن واردات کالا از طریق گمرکات اصفهان

مدیرکل گمرکات استان اصفهان از رشد ۲۰ درصدی وزن واردات کالا از طریق گمرکات استان طی هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

افزایش ۲۰ درصدی وزن واردات کالا از طریق گمرکات اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رسول کوهستانی پزوه در خصوص واردات کالا از طریق گمرکات استان اصفهان، اظهار داشت: در هشت ماهه امسال ۸۸ هزار و ۹۵۸ تن کالا به ارزش ۴۵۹ میلیون و ۱۷۹ هزار دلار از طریق گمرکات استان اصفهان ترخیص شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۲۰ درصد و به لحاظ ارزش ۱۱ درصد افزایش داشته است.

به نوشته مهر؛ وی شمار فعالان برگزیده اقتصادی(AEO) در استان اصفهان را ۶۰ شرکت برشمرد و افزود: طی این مدت تشریفات واردات از طریق گمرک اصفهان و ۴۴ باب انبار اختصاصی مستقر در واحدهای تولیدی استان زیر کلید گمرک اصفهان به میزان ۴۸ هزار تن معادل ۳۱۴ میلیون و ۶۲۷ هزار دلار بوده که ۶۸ درصد از کل واردات گمرکات استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان خاطرنشان کرد: در هشت ماهه ۱۴۰۲ تشریفات واردات از طریق گمرک اختصاصی مجتمع فولاد مبارکه ۲۷ هزار تن به ارزش ۱۰۷ میلیون دلار بوده که ۲۳ درصد از کل واردات گمرکات استان را به خود اختصاص داده است.

کوهستانی پزوه ابراز داشت: در این مدت واردات گمرک اختصاصی ذوب آهن ۱۴ هزار تن و به ارزش ۲۰ میلیون دلار بوده است که پنج درصد از کل واردات گمرکات استان را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی، از اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ رویه واردات قطعی در گمرک فرودگاه اصفهان راه اندازی و طی این مدت ۱۷ میلیون و ۱۵۹ هزار دلار کالا ترخیص شده که حدود چهار درصد از کل واردات استان را به خود اختصاص داده است.

کوهستانی عمده کالاهای وارداتی گمرکات استان اصفهان را ماشین آلات خطوط تولید، اجزا و قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی برشمرد و گفت: طی این مدت ماشین آلات و دستگاه‌های مکانیکی ۱۲۵ میلیون دلار باسهم ۲۷ درصد، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی ۱۲۲ میلیون دلار با سهم ۲۶ درصد، چدن و آهن و فولاد ۵۱ میلیون دلار با سهم ۱۱ درصد، الیاف سنتینک ۲۲ میلیون دلار با سهم ۵ درصد و اجزا و محصولات گوناگون شیمیایی ۱۱ میلیون دلار با سهم ۲ درصد از طریق گمرکات استان اصفهان درصد ترخیص شده است.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان درخصوص مهمترین کشورهای مبدا واردات به گمرکات استان اصفهان گفت: طی هشت ماهه ۱۴۰۲، کشور چین ۱۳۶ میلیون دلار با ۵۹ درصد رشد، امارات متحده عربی ۱۱۶ میلیون دلار با ۸ درصد رشد، ترکیه ۹۴ میلیون دلار با ۱۲ درصد رشد، آلمان ۲۲ میلیون دلار و ۴۲ درصد کاهش و ایتالیا ۲۱ میلیون دلار با ۴۲ درصد رشد مبدا واردات کالا به مقصد گمرکات استان اصفهان بودند.

اخبار مرتبط:
۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی در اصفهان رونمایی شد
۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی در اصفهان رونمایی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: با حضور فرمانده پلیس راه کشور از ۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی رونمایی شد تا این تجهیزات در اختیار ۵۶ شهر استان قرار گیرد.

یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود
یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: یک سوم بودجه شهرداری اصفهان در سال ۱۴۰۳ از محل ساخت و ساز تأمین خواهد شد.

جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت
جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از کاهش ۵۷ درصدی وقوع جرائم مشهود در حوزه اراضی ملی در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ خبرداد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است