کد خبر : 274137
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - 19:19
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

پزشکیان: از اول انقلاب داریم تذکر حجاب می‌دهیم چیزی درست شد؟

مسعود پزشکیان در واکنش به ماجرای دوربین‌های مترو برای حجاب گفت: استراتژی و تاکتیک شکست خورده را دوباره و صدباره و هزارباره ادامه دادن نتیجه می‌دهد؟ نه به حرف خدا گوش می‌دهیم، نه به حرف امام معصوم گوش می‌دهیم نه به حرف علم و تجربه و دانش.

پزشکیان: از اول انقلاب داریم تذکر حجاب می‌دهیم چیزی درست شد؟

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درباره ایرادات فراوان وارده به لایحه عفاف و حجاب گفت:، چون لایحه در کمیسیون تخصصی بررسی شد از جزئیات آن خبر ندارم، اما یک اصل را می‌دانم که رفتار را نمی‌توان به این سادگی با قانون عوض کرد، اعتقاد و باور را با دستور نمی‌شود درست کرد، برای تغییر رفتار باید با اندیشه و فکر به جنگ آن رفت؛ با چماق و دعوا و گرفتن و جریمه کردن تصور می‌کنم نه‌تن‌ها کار به جایی نمی‌رسد و در ظاهر ممکن است آن چهره را نشان ندهد، اما از باطن کاملا تهی و خالی می‌شود و آن کسی که روسری و حجاب بر سر می‌گذارد هم گا‌ها هیچ اعتقادی نخواهد داشت.

نماینده تبریز خاطرنشان کرد: در هر موسسه و هیات و اداره‌ای روحانیت حضور دارد، اما نتیجه آنطور که می‌خواستیم نشد، چرا اینطور شده؟

پزشکیان در واکنش به این مساله که «وزیر کشور از دوربین گذاشتن در مترو و عکس و ویدیو گرفتن از افراد به عنوان امر به معروف و نهی از منکر دفاع می‌کند»، عنوان کرد: قرآن در آیه ۹ سوره اعلی می‌فرماید: فَذَکِّرْ إِنْ نَفَعَتِ الذِّکْرَی یعنی تذکر را زمانی می‌دهند که نفع درست کند، تذکری که باعث ضرر باشد و تابلویی شود که علیه نظام از آن استفاده شود، برخلاف تذکری است که می‌خواهیم بدهیم، ما باید زمانی به افراد یک حرفی بزنیم که بدانیم اصلاحی در آن شکل می‌گیرد، اما وقتی نتیجه معکوس می‌دهد ضد امر به معروف و نهی از منکر است.

وی در پاسخ به این سوال که «به نظر شما این روش امر به معروف اثر دارد؟» ابراز کرد: اگر اثر می‌کرد که تا حالا اثر کرده بود، اوایل انقلاب دم در دانشگاه یا ادارات می‌ایستادند و می‌گفتند خانم موی‌ات دیده می‌شود درستش کن! و نتیجه همین شد. ما از اول انقلاب داریم از این کار‌ها می‌کنیم و جلوی درب‌ها تذکر می‌دهیم، چرا درست نشده؟ حالا با این درست می‌شود؟

پزشکیان ادامه داد: حضرت علی در خطبه ۱۵۴ نهج‌البلاغه می‌فرماید: «فَالنَّاظِرُ بِالْقَلْبِ الْعَامِلُ بِالْبَصَرِ یَکُونُ مُبْتَدَأُ عَمَلِهِ أَنْ یَعْلَمَ أَعَمَلُهُ عَلَیْهِ أَمْ لَهُ؟ فَإِنْ کَانَ لَهُ مَضَی فِیهِ وَ إِنْ کَانَ عَلَیْهِ وَقَفَ عَنْهُ.» یعنی کسی که با بصیرت می‌فهمد و با آگاهی عمل می‌کند همان ابتدای کار باید بداند که این کار به نفع اوست یا به ضرر او، اگر به نفع است ادامه دهد و اگر علیه هدف اوست، خب متوقف کند!

عضو مجمع نمایندگان تبریز خاطرنشان کرد: استراتژی و تاکتیک شکست خورده را دوباره و صدباره و هزارباره ادامه دادن نتیجه می‌دهد؟ نه به حرف خدا گوش می‌دهیم، نه به حرف امام معصوم گوش می‌دهیم نه به حرف علم و تجربه و دانش؛ معلوم نیست می‌خواهیم چه کار کنیم و بعد تصور می‌کنیم با این کار‌ها به دین و اسلام و انقلاب خدمت می‌کنیم.

اخبار مرتبط:
رهبر انقلاب پای صندوق رای: در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست / چشم دنیا به انتخابات ایران است
رهبر انقلاب پای صندوق رای: در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست / چشم دنیا به انتخابات ایران است

رهبر انقلاب فرمودند: آخرین حرف من به مرددین این است که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست.

امان‌الله قرایی‌مقدم: جامعه دچار بی‌تفاوتی و بی اعتمادی عمیق شده / حاکمیت هم به سرمایه اجتماعی اعتماد چندانی ندارد
امان‌الله قرایی‌مقدم: جامعه دچار بی‌تفاوتی و بی اعتمادی عمیق شده / حاکمیت هم به سرمایه اجتماعی اعتماد چندانی ندارد

جامعه‌شناس سرشناس کشورمان مهم‌ترین عامل مشارکت مردم در انتخابات را اعتماد اجتماعی می‌داند و معتقد است در هر رفتار انتخاباتی، «اعتماد عمودی» سنجیده می‌شود؛ اینکه اعتماد مردم به نهادهای حاکم چقدر است؟

آذری‌جهرمی: برخی لیست‌های منتشر شده، دورهمی فامیلی است
آذری‌جهرمی: برخی لیست‌های منتشر شده، دورهمی فامیلی است

وزیر کابینه دوازدهم گفت: برخی لیست های منتشر شده یک دورهمی فامیلی و رفاقتی یا گروهکی است که متاسفانه نام انقلاب و امام و رهبری و خون شهدا را خرجش می‌کنند. شاید در انتخابات مجلس به نفراتی کمتر از انگشتان دست رای دهم، اما تصور میکنم این رای محدودم مانع کوچکی باشد برای جلوگیری از تسلط کامل آن عناصر پدرخوانده‌ای که انتخابات را از معنا خالی کرده اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است