کد خبر : 273946
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - 08:32
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هوا روز شنبه به شدت آلوده است؛

هشدار سطح نارنجی هواشناسی اصفهان درباره اوج‌گیری آلودگی هوا

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره تشدید پایداری جو و افزایش انباشت آلاینده‌های جوی در مناطق مرکزی و صنعتی در روز شنبه ۱۸ آذر هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی اصفهان درباره اوج‌گیری آلودگی هوا

به گزارش سایت خبری مدارا؛ هشدار سطح نارنجی هواشناسی زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و سبب خسارت‌های احتمالی شود. هشدار نارنجی رنگ جهت آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

به نوشته مهر؛ بر همین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان ساعتی پیش با صدور هشدار سطح نارنجی اعلام کرد که روز شنبه ۱۸ آذر به علت تشدید پایداری و سکون نسبی جو افزایش انباشت غلظت آلاینده‌ها، وضعیت کیفی هوا در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلان‌شهر اصفهان تا اواخر روز در شرایط ناسالم خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است که روز شنبه افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توأم با رشد پتانسیل غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی وجود دارد و در صورت رعایت نکردن و عدم کنترل منابع آلاینده احتمال شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی دور از انتظار نیست.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان آلودگی هوا طی روز شنبه ۱۸ آذر در مناطقی چون کلان‌شهر اصفهان، خمینی شهر، برخوار (دولت آباد)، لنجان، نواحی صنعتی اصفهان، فرودگاه اصفهان، فلاورجان، کبوتر آباد، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه و نجف آباد پیش‌بینی شده است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان بر لزوم مدیریت منابع آلاینده از جمله کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی تاکید و توصیه کرده است که عموم شهروندان طی این مدت تردد غیر ضرور را کاهش دهند و از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز خودداری کنند.

از روز پنجشنبه ۹ آذر تا امروز پنجشنبه ۱۶ آذر هشت روز پیاپی شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان بوده و طی این مدت کلاس‌های آموزشی و مدارس به صورت غیرحضوری برگزار و ادارات و دستگاه‌های اجرایی طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل شدند.

اخبار مرتبط:
۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی در اصفهان رونمایی شد
۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی در اصفهان رونمایی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: با حضور فرمانده پلیس راه کشور از ۱۰۹ دستگاه شاسی و دستگاه تنفسی رونمایی شد تا این تجهیزات در اختیار ۵۶ شهر استان قرار گیرد.

یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود
یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: یک سوم بودجه شهرداری اصفهان در سال ۱۴۰۳ از محل ساخت و ساز تأمین خواهد شد.

جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت
جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از کاهش ۵۷ درصدی وقوع جرائم مشهود در حوزه اراضی ملی در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ خبرداد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است