کد خبر : 273015
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - 23:15
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان:

شاخص کسب و کار اصفهان از ۲۱ به رتبه ۵ کاهش یافت

استاندار اصفهان گفت: واحدهای اقتصادی راکد دراستان اصفهان و در شروع دولت سیزدهم ۹۴۱ مورد بوده و در شاخص کسب و کار رتبه ۲۱ کشور را داشته‌ که اکنون به رتبه ۵ تنزل پیدا کرده است.

شاخص کسب و کار اصفهان از ۲۱ به رتبه ۵ کاهش یافت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سید رضا مرتضوی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار با امام جمعه اصفهان به بیان برخی از اقدامات انجام شده در این دوره از استانداری پرداخت و اظهار داشت: در ارزیابی سالیانه عملکرد، استانداری اصفهان جزو استان‌های عالی کشور قرار گرفته است.

به نوشته مهر؛ وی افزود: این در شرایطی است که واحدهای اقتصادی راکد در استان اصفهان و در شروع دولت سیزدهم ۹۴۱ مورد بوده و در شاخص کسب و کار رتبه ۲۱ کشور را داشته‌ایم که درکارگروه‌های اقتصادی استانداری به دلیل تسهیلگری که انجام شد این رتبه به ۵ ارتقا یافت و امروز نزدیک به ۴۸۰ واحد، به گردش کار بازگشته‌اند.

مرتضوی با تأکید بر برگزاری جلسات مختلف در زمینه مباحث زیرساختی تصریح کرد: در حوزه‌های زیرساختی هر هفته در بخش‌های مختلف جلساتی برگزار می‌شود؛ از جمله موضوع ماده ۵ که از جمله موضوعاتی است که به شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدمات رسان کمک می‌کند تا امور خود را پیگیری کنند.

استاندار اصفهان همچنین به تشریح برخی از اقدامات انجام شده استانداری به ویژه در خصوص مسائل مربوط به مشکلات آبی استان پرداخت و گفت: در موضوعات مرتبط با آب، از همان ابتدا حضور در استانداری، قرارگاه آب تشکیل داده شد و پروژه‌های مرتبط با آن پیگیری شد و البته تا پایان دولت انشاالله برخی از پروژه‌های آبی را به نتیجه می‌رسانیم.

تشکیل شورای نظارت بر تبلیغات انتخابات برای اولین بار

شایان ذکر است در این دیدار معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان به اقدامات و موضوعات مرتبط با انتخابات پیش رو اشاره کرد و اظهار داشت: در این دوره از انتخابات اشکالی به وجود آمد این بود که قانون انتخابات نزدیک به تاریخ فرایند برگزاری ابلاغ شد و اصولی در این قانون بود که اگر درایت دولت نمی‌بود مسئله دشوار می‌شد.

وی افزود: اخیراً شورایی به نام شورای نظارت بر تبلیغات انتخاباتی برای نخستین بار تشکیل شده است و ۴۴ قشر نیز شناسایی شده که می‌توانند بر انتخابات تأثیرگذار باشند و برای هر یک شورای قشر تشکیل داده و متناظر با آن در شهرستان‌ها نیز این شورا تشکیل شده است.

اخبار مرتبط:
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد

مسوول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: نوروز ۱۴۰۳، ۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر در این شهر به مهمانان خدمات ارائه خواهند داد.

فرماندار اصفهان:  شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود
فرماندار اصفهان: شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود

فرماندار اصفهان گفت: رصد لحظه‌ای شعب و اعضای شعب در این دوره از انتخابات در دستور کار است.

خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت
خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت

مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مترو اصفهان از پنجم اسفندماه تا پایان سال تا ساعت ۲۲ به شهروندان خدمات می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است