کد خبر : 272796
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - 12:50
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: مردم هیچ تاثیر مثبتی از پرداخت مالیات بر زندگی شان ندیده اند

معین‌الدین سعیدی، نماینده مجلس، درباره افزایش مالیات و عدم بروز اثرات مثبت آن در زندگی مردم گفت: با توجه به شرایط تحریمی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند، مسلما راهکاری که دولت برای ناترازی بودجه در نظر گرفته است، بحث افزایش درآمد‌های مالیاتی است؛ اما مالیات یک جاده یک طرفه نیست که فقط از مردم مالیات بگیریم بدون اینکه اثر آن را در زندگی مردم و نحوه خدمات رسانی نشان دهیم.

نماینده مجلس: مردم هیچ تاثیر مثبتی از پرداخت مالیات بر زندگی شان ندیده اند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ انتخاب نوشت:افزایش مالیات بدون ارائه خدمات کیفی مناسب از سوی دولت، سوالات و ابهامات زیادی در رابطه با مالیات را در ذهن حقوق بگیران ایجاد کرده است. از طرفی فرار مالیاتی سازمان یافته در کشور به طور کامل از بین نرفته و از سوی دیگر مالیات‌های مردم مشخص نیست چه سرنوشتی پیدا می‌کنند. موسسات فرهنگی نیز در این بین وجود دارند که اثر خاصی بر جامعه نداشته و مشخص نیست به چه علت در شرایط ناترازی بودجه، باید به اعتبارات آن‌ها اضافه شود.

معین‌الدین سعیدی، نماینده مجلس، درباره افزایش مالیات و عدم بروز اثرات مثبت آن در زندگی مردم به «انتخاب» گفت: با توجه به شرایط تحریمی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند، مسلما راهکاری که دولت برای ناترازی بودجه در نظر گرفته است، بحث افزایش درآمد‌های مالیاتی است؛ اما مالیات یک جاده یک طرفه نیست که فقط از مردم مالیات بگیریم بدون اینکه اثر آن را در زندگی مردم و نحوه خدمات رسانی نشان دهیم.

وی در ادامه درباره تغییرات حساس در قانون مالیات بیان کرد: مردم به یکباره چندین برابر مالیات بدهکار شده اند، اما هیچ تاثیر مثبتی در زندگی خود حس نمی‌کنند. مسلما این روند باعث نگرانی می‌شود. از سوی دیگر فرار مالیاتی سازمان یافته هم مشکل ایجاد کرده، ولی کارمندان و مزدبگیران به راحتی بیشترین مالیات را می‌دهند و اخیرا هم میزان مالیات بر حقوق افزایش یافته است. حتی بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز شاید از ۹ درصد به ۱۰ درصد افزایش یابد که بسیار نگران کننده است.

سعیدی درباره افزایش بودجه برخی نهاد‌ها و موسسات بدون کارکرد مشخص گفت: ما همین الان در قانون برنامه هفتم در یک اقدام عجیب ۴۳ درصد به اعتبارات صدا و سیما در سال اول اجرا برنامه اختصاص دادیم و مردم همین سوال شما را می‌پرسند. قانون برنامه که نباید فقط گردن بودجه باشد، بلکه باید یک برنامه باشد. صدا و سیما هم که این همه پول از تبلیغات می‌گیرد، اولویت دارد که ۴۳ درصد اعتبارت آن را افزایش دهیم؟ یا موسسات دیگر که هزینه کرد مالی آن‌ها شفاف نیست، چرا باید مشمول این افزایش اعتبارات شوند از آن طرف برای جبران ناترازی بیشتر از مردم مالیات بگیریم. این دوگانه برای مردم پذیرفتنی نیست. اگر اروپا مبنا خود را بر افزایش مالیات گذاشته است، خدمات دولتی هم اینقدر ملموس است که مردم برای پرداخت مالیات انگیزه دارند.

اخبار مرتبط:
ضرغامی: صادق بوقی از مسی خیلی بهتر است / به اینفلوئنسرها سیمکارت بدون فیلتر دادیم
ضرغامی: صادق بوقی از مسی خیلی بهتر است / به اینفلوئنسرها سیمکارت بدون فیلتر دادیم

ضرغامی تصریح کرد: وقتی اینفلوئنسری دعوت می‌کنیم بنده خدا باید یک سیمکارت بدون فیلتر داشته باشد چرا که ما او را صدایش کرده‌ایم که بیاید بگوید در ایران چه خبر است.

نامزد مجلس خبرگان: کاندیدا‌ها فقط نقاط قوت خود را بگویند تا جو متشنج نشود
نامزد مجلس خبرگان: کاندیدا‌ها فقط نقاط قوت خود را بگویند تا جو متشنج نشود

نامزد مجلس خبرگان با تأکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی مطرح کرد: باید توجه داشت کوچه‌های انتخابات ناپاک است، کسی که نامزد انتخاباتی است باید به همراه حامیانش اصول اخلاقی را رعایت کند، کاندیدا‌ها مراقب باشند اگر رقیب خود هزاران عیب هم دارد آن‌ها را بیان نکنند بلکه نقاط قوت خود را بیان کنند تا جو متشنج نشود.

مصطفی کواکبیان: ما در تهران نامزد نداریم / مطهری برای بستن لیست صدای ملت به ما چیزی نگفت
مصطفی کواکبیان: ما در تهران نامزد نداریم / مطهری برای بستن لیست صدای ملت به ما چیزی نگفت

فهرست صدای ملت به سرلیستی علی مطهری شخصی است و ارتباطی با اصلاح‌طلبان ندارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است