کد خبر : 272220
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - 20:36
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

تشدید آلودگی هوا در مناطق مرکزی و صنعتی؛

هواشناسی اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره افزایش انباشت آلاینده‌ها در مناطق مرکزی و صنعتی استان طی ۲۴ ساعت پیش رو هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ هشدار سطح نارنجی هواشناسی زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و سبب خسارت‌های احتمالی شود. هشدار نارنجی رنگ جهت آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

به نوشته مهر؛ بر همین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان ظهر امروز با صدور هشدار سطح نارنجی اعلام کرد که از امروز شنبه تا پایان روز یکشنبه پنج آذر ماه، غلظت آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد که با کاهش کیفیت هوا به ویژه در نیمه اول روز یکشنبه همراه است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان، آلودگی هوا و انباشت آلاینده‌های جوی طی ۲۴ ساعت آینده مناطقی مانند شهر اصفهان، برخوار (دولت آباد)، لنجان، صنعتی اصفهان، فرودگاه اصفهان، مبارکه، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه، نجف آباد، خمینی شهر، لنجان و فلاورجان را در بر می‌گیرد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان از افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توأم با رشد پتانسیل غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی خبر داده و افزوده است که در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده احتمال قرار گرفتن شاخص هوا در شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی وجود دارد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان به شهروندان توصیه کرده است که طی ۲۴ ساعت پیش رو از تردد غیر ضرور و انجام فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز بپرهیزند.

در این اطلاعیه همچنین بر لزوم مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی تاکید شده است.

اخبار مرتبط:
حضور پزشکیان در جمع کشاورزان اصفهان
حضور پزشکیان در جمع کشاورزان اصفهان

پزشکیان در جمع کشاورزان شهرستان اصفهان حضور یافت.

حضور پزشکیان در گلستان شهدا / سفر انتخاباتی به اصفهان آغاز شد
حضور پزشکیان در گلستان شهدا / سفر انتخاباتی به اصفهان آغاز شد

پزشکیان نخستین سفر انتخاباتی خود را با حضور در گلستان شهدای اصفهان آغاز کرد.

فراخوان اعزام مشمولان پایه خدمتی تیر امسال در اصفهان
فراخوان اعزام مشمولان پایه خدمتی تیر امسال در اصفهان

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان شرایط، زمان و مکان اعزام مشمولان پایه خدمتی تیر ماه ۱۴۰۳ را در اصفهان اعلام کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است