کد خبر : 272184
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - 15:56
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

فرانس پرس: اورانیوم ۶۰ درصدی ایران برای ساخت سه بمب اتمی کافی است

فرانس پرس نوشت: در حالی که ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه می‌دهد و همکاری با آژانس را کاهش می‌دهد، دیپلمات‌ها می‌گویند که قدرت‌های غربی از ترس تشدید تنش‌های خاورمیانه، تمایلی به سختگیری در قبال تهران ندارند.

فرانس پرس: اورانیوم ۶۰ درصدی ایران برای ساخت سه بمب اتمی کافی است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فرانس پرس نوشت: در حالی که ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه می‌دهد و همکاری با آژانس را کاهش می‌دهد، دیپلمات‌ها می‌گویند که قدرت‌های غربی از ترس تشدید تنش‌های خاورمیانه، تمایلی به سختگیری در قبال تهران ندارند.

در ادامه ایم مطلب آمده است: از زمان حمله حماس در ۷ اکتبر و متعاقب آن حمله هوایی و زمینی اسرائیل به غزه، نگرانی‌هایی در مورد یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر بوجود آمده است.

در نشست این هفته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در وین، ایالات متحده و گروه موسوم به E۳ – فرانسه، آلمان و بریتانیا – عدم همکاری تهران را محکوم کردند.

علیرغم تاکید بر اینکه اقدامات ایران “مرز‌های بی سابقه‌ای را جابجا کرده”، آن‌ها از ارائه قطعنامه الزام آور علیه تهران خودداری کردند.

 یک دیپلمات ارشد بن بست کنونی را اینگونه خلاصه کرد: «اوضاع بسیار تیره و تار است، اما واقعیت در حال حاضر این است که هیچ تمایلی برای تحریک ایران به واکنش در شرایط جنگ در خاورمیانه وجود ندارد».

گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هفته گذشته نشان داد که ایران اکنون به اندازه‌ای اورانیوم غنی‌شده تا ۶۰ درصد دارد که برای ساخت سه بمب اتمی کافی است.

یک منبع دیپلماتیک گفت: «این مقدار بسیار زیاد است، به خصوص اگر از آن برای هیچ چیز استفاده نکنید»

اخبار مرتبط:
هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند
هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند

روزنامه عبری زبان هاآرتص بامداد جمعه به نقل از منابعی مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات در رفح واقع در جنوب غزه پایان جنگ را اعلام خواهد کرد.

اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد

واسیلی گولوبف فرماندار منطقه روستوف بامداد روز سه شنبه اعلام کرد که مخازن نفتی آزوف در اثر حمله پهپادی آتش گرفته است. رئیس اداره منطقه ای دفاع شهری و امداد و نجات اعلام کرد که نیروهای امداد و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف
استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف

اولین گروه از محکومان زن، ماه گذشته با همین هدف از زندانی در نزدیکی سن پترزبورگ آزاد شدند و تقریباً ۱۰ درصد از ۴۰۰ زندانی این زندان، سال گذشته با ارتش قراردادی در همین رابطه امضا کردند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است