کد خبر : 272123
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - 09:51
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

ارتش اسرائیل: همه اسرای آزاد شده از غزه را تحویل گرفتیم

دستگاه امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) و ارتش در بیانیه مشترکی اعلام کردند: «اسرای آزاد شده از نوار غزه به اسرائیل رسیدند و در حال حصول اطمینان از هویت آنها هستیم.»

ارتش اسرائیل: همه اسرای آزاد شده از غزه را تحویل گرفتیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شفقنا نوشت: دستگاه امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) و ارتش در بیانیه مشترکی اعلام کردند: «اسرای آزاد شده از نوار غزه به اسرائیل رسیدند و در حال حصول اطمینان از هویت آنها هستیم.»

شاباک و ارتش اسرائیل در این بیانیه تاکید کردند: «اسرای آزاد شده را به بیمارستان‌ها انتقال خواهیم داد و در آنجا با خانواده‌هایشان دیدار خواهند کرد.»

در همین ارتباط، ارتش اسرائیل اظهار داشت: «به همکاری با همه نهادهای امنیتی برای بازگرداندن تمام اسرا از غره ادامه خواهیم داد.»

در همین رابطه، پیش از این «ضیاء رشوان»، رئیس سرویس اطلاعات دولتی مصر اعلام کرده بود: مقامات مصری اکنون در گذرگاه رفح برای تحویل گرفتن اسرای اسرائیلی آزاد شده توسط حماس در نوار غزه حضور دارند تا آنها را به اسرائیل انتقال دهند.

رشوان توضیح داد که مصر ۲۵ زندانی از غزه را تحویل خواهد گرفت که شامل ۱۲ شهروند تایلندی و ۱۳ زن و کودک اسرائیلی هستند.

حماس شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که با اسرائیل برای آزادی ۵۰ اسرائیلی در ازای توقف ۴ روزه جنگ، آزادی ۱۵۰ زن و کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل و افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه از سوی تل‌آویو به توافق رسیده است.

اخبار مرتبط:
هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند
هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند

روزنامه عبری زبان هاآرتص بامداد جمعه به نقل از منابعی مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات در رفح واقع در جنوب غزه پایان جنگ را اعلام خواهد کرد.

اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد

واسیلی گولوبف فرماندار منطقه روستوف بامداد روز سه شنبه اعلام کرد که مخازن نفتی آزوف در اثر حمله پهپادی آتش گرفته است. رئیس اداره منطقه ای دفاع شهری و امداد و نجات اعلام کرد که نیروهای امداد و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف
استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف

اولین گروه از محکومان زن، ماه گذشته با همین هدف از زندانی در نزدیکی سن پترزبورگ آزاد شدند و تقریباً ۱۰ درصد از ۴۰۰ زندانی این زندان، سال گذشته با ارتش قراردادی در همین رابطه امضا کردند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است