کد خبر : 272094
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - 09:21
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

شورای اجرایی‌سازی سند تحول در تمام نواحی و مناطق آموزش و پرورش اصفهان تشکیل می شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان از تشکیل شورای اجرایی سازی سند تحول در تمامی نواحی و مناطق استان اصفهان خبر داد و گفت : لازم است که از تمامی ظرفیت صاحب نظران برای تحقق این هدف استفاده شود.

شورای اجرایی‌سازی سند تحول در تمام نواحی و مناطق آموزش و پرورش اصفهان تشکیل می شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدرضا ابراهیمی روز پنجشنبه در گردهمایی مدیران و رؤسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان اصفهان اظهار کرد: : ۱۹ نهاد برون آموزش و پرورش رابطه مستقیم با سند تحول بنیادین دارند و در ساحت‌های مختلف از دستگاه‌ها و نهادهای مختلف به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم نقش آفرینند که باید در شورای آموزش و پرورش نواحی و مناطق مصوب و جایگاه آنها برای نقش‌آفرینی مشخص شود.

به نوشته ایرنا؛ وی گفت: اجرایی‌سازی سند تحول باید توسط دانش‌آموز و معلم و خانواده احساس شود و همه این گروه‌ها دخیل در اجرایی‌سازی آنها باشد و از پیشنهادهای سازنده دانش‌آموزان و معلمان و اولیا بهره‌برداری شود.

ابراهیمی تأکید کرد: هر شیوه‌نامه و برنامه‌ای باید ذیل ساحت‌های سند تحول معنا پیدا کند و مستند به سند باشد.

وی اضافه کرد: مدرسه نقطه نهایی سند تحول و هدف غایی سند و محل تلاقی دو عنصر اصلی یعنی معلم و دانش‌آموز است و برای همین باید به مدرسه با نگاه هدف در سند توجه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان داشت: مدرسه عامل تحکیم هویت دانش‌آموزان بر اساس سند تحول است و باید تجلی‌بخش فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی یادآور شد: مسجد فرصتی برای تربیت است و باید از این ظرفیت نهایت بهره را برد و تحکیم ارتباط مدرسه و دانش‌آموز با مسجد باید در برنامه نواحی و مناطق قرار گیرد و برای برنامه‌های دینی و مذهبی باید در اولویت برنامه‌های تربیتی باشد و منابع لازم برای اجرای آنها پیش‌بینی شود.

ابراهیمی عنوان کرد: لازم است که دانش‌آموزان نخبه به حضور در دانشگاه فرهنگیان تشویق شوند چراکه این دانشگاه جایگاه نخبگان است و با حضور بهترین‌ها بستر نخبه‌پروری در کشور هموارتر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: سال گذشته ۱۴ جلسه نشست صمیمی با نو معلمان داشتیم چراکه موضوع نیروی انسانی برای ما هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی بسیار مهم است؛ وزارت آموزش و پرورش از این کار عظیم شکل‌گرفته در استان اصفهان استفاده کرده و وزیر آموز و پرورش نیز با نو معلمان دیدار و گفت و گو کرد، این برنامه را ادامه خواهیم داد چراکه اثر مطلوب آن را در استان اصفهان مشاهده کرده‌ایم.

اکنون حدود یک میلیون دانش‌آموز در پنج هزار و ۶۰۰ واحد آموزشی در استان اصفهان مشغول به تحصیل هستند. که از این تعداد بالغ بر ۵۰۰ هزار دانش‌آموز مربوط به دوره ابتدایی هستند.

اخبار مرتبط:
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با ایجاد نگرش از میان مدیران و معلمان می‌توان اقدامات راهگشایی را اجرایی کرد و همچنین از ظرفیت مطلوب دانشگاه فرهنگیان نباید غافل شد.

دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان
دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۸ متهم متواری طی اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است
شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است

فرماندار اصفهان گفت: شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم انتخاباتی باشکوه و در تراز اصفهان برگزار کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است