کد خبر : 271935
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - 14:51
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

علم‌الهدی: بسیج به زودی کره زمین را فرا می‌گیرد سپس امام زمان ظهور می‌کند

امام جمعه مشهد با بیان اینکه به زودی بسیج کره زمین را فراخواهد گرفت، گفت: فرهنگ‌ بسیجی از کشور ما آغاز و به دنیا صادر شد؛ اول تمام دنیا بسیجی می‌شوند و سپس امام زمان(عج) ظهور می‌کنند.

علم‌الهدی: بسیج به زودی کره زمین را فرا می‌گیرد سپس امام زمان ظهور می‌کند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز سوم آذر، در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به فرارسیدن سالروز صدور فرمان تشکیل بسیج توسط امام(ره)، اظهار کرد: روزی که امام فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد، شاید قدرت و عظمت امروز این تشکل برای کسی قابل تصور نبود. امام فرمودند بسیج ارتش ۲۰ میلیونی است، اما امروز در تمام جهان بیش از ۱۰۰ میلیون نفر با فرهنگ بسیجی پای دین ایستاده است، زیرا امروز تنها انصارالله یمن یک ارتش ۱۰۰ میلیونی است و حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی عراق نیز هر کدام بیش از ۲۰ میلیون نفر عضو دارند که همه هم دارای اندیشه بسیجی اند.

وی با بیان اینکه در آیه ۵۴ سوره مائده ویژگی‌های بسیج ذکر شده است، افزود: بر اساس این آیه، بسیجیان خدا را دوست دارند و خدا نیز آنان را دوست دارد، بسیجی‌ها در برابر مردم خاضع اند و در برابر دشمن مقتدر. همچنین بسیجیان در راه خدا جهاد می‌کنند و از هیچ تهاجمی نمی‌ترسند. ویژگی‌هایی که امام در مورد بسیج ذکر کرده‌اند نیز با این آیه تطابق دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: یکی از تعابیر امام این بود که فرمودند “بسیج مدرسه عشق است” و در این آیه نیز آمده است بسیجیان و خدا هر دو متقابلا عاشق هم هستند. هم چنین امام در مورد بسیج فرمودند بسیج لشکر مخلص خداست، در قرآن نیز آمده است بسیجیان در راه خدا جهاد می‌کنند. امام فرمودند بسیج در تمام برخوردهای فرهنگی و نظامی توانمند است و قرآن نیز می‌فرماید بسیجیان از هیچ چیز نمی‌ترسد.

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه بسیجی بودن افتخار است و هرکسی نمی‌تواند بسیجی باشد، عنوان کرد: بسیاری از افراد در عین حال که برای عضویت در بسیج ثبت‌نام کرده‌اند، حتی یک روز هم بسیجی نیستند. خداوند در قرآن می‌فرماید بسیجی شدن فضل خداست که به هر که بخواهد می‌دهد. بر اساس روایات موجود، پیامبر پس از نزول این آیه که در مورد ویژگی‌های بسیج است، خطاب به سلمان فارسی فرمودند آن قومی که خداوند در این آیه در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ است، از ملت تو هستند. یعنی آن روز بسیج ایران را به عنوان مصداق این آیه اعلام کرد. شما عزیزان بسیجی به موقعیتی رسیده‌اید که شخصیت و عظمت شما توسط پیامبر به عنوان مصداق این آیه اعلام شده است.

وی بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند “فتح‌الفتوح امام تربیت جوانان بسیجی است‌.” فرهنگ‌ بسیجی از کشور ما آغاز و به دنیا صادر شد. اول تمام دنیا بسیجی می‌شوند و سپس امام زمان(عج) ظهور می‌کنند. در روزهای اخیر شاهد بودیم در کشورهای اروپایی و آمریکایی جمعیتی عظیم علیه اسرائیل به پا خاستند که انسان خیال می‌کند تمام این‌ها بسیجی اند و از بسیج الهام گرفته‌اند. به زودی بسیج کره زمین را فراخواهد گرفت.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در سال ۱۹۶۷ میلادی تمام کشورهای اسلامی با جمعیت ۸۰ میلیونی مقابل اسرائیل دو میلیونی ایستادند، اما نه‌تنها شکست خوردند که حتی بخش‌هایی از کشور خود را نیز در عرض تنها ۶ روز از دست دادند. اما امروز حماس به عنوان بخشی از جبهه مقاومت با تفکر بسیجی، اسرائیل را به این روزی انداخته است که می‌بینید.

اخبار مرتبط:
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد

تحلیلگر مسائل سیاسی کشور گفت: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست بلکه ظلم به مردم ایران نیز است که اکثر منتقد وضع موجود هستند. معتقدم حداقل 2 نامزد اصولگرا هدف انتخاباتی ندارند و فقط آمده اند تا با تبلیغات منفی جلوی رأی آوری نامزد منتقد وضع موجود را بگیرند. آنها از بیت المال هزینه می کنند و وقت مردم را می گیرند مثلا مناظرات می توانست 2 ساعته باشد اما در حال حاضر 4 ساعته برگزار می شود.

زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم
زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم

زاکانی گفت: بعضی‌ها علاقمندند که به گذشته برگردند و خودشان در مافوق طبقات اجتماعی قرار بگیرند. باید حواسمان جمع باشد که فریب گفته‌ها و افکار آنها را نخوریم. مردم باید انتخاب کنند و بعد انتخاب نظارت کنند که آن قولی که به مردم داده شده به آن عمل می‌کنند یا خیر؛ امروز کشور سرمایه‌های زیادی دارد و برخی علاقه دارند این سرمایه‌ها در اختیار بخشی از جامعه باشد و اکثریت مردم از آن سرمایه‌ها محروم باشند.

عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است
عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است

رئیس ستاد مرکزی مسعود پزشکیان گفت: طبق نظر خبرگزاری‌ها و نظرسنجی‌هایی که بررسی کردیم آقای پزشکیان در ۸۰ درصد این نتایج جایگاه نخست را دارد و این بسیار خوب است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است